dyson potvrdil plány na výrobu elektromobilů | Aktuality | autoweek.cz

Dyson potvrdil plány na výrobu elektromobilů

Dyson potvrdil plány na výrobu elektromobilů

24.10.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Výrobce vysavačů, fénů, ventilátorů a dalších domácích elektrických spotřebičů, společnost Dyson potvrdil, že hodlá představit své první elektrické vozidlo v roce 2021. Vyrábět se bude v Singapuru.
Společnost Dyson oznámila, že její vedení rozhodlo o vybudování prvního vlastního výrobního závodu na automobily v Singapuru. Spuštění provozu ve dvoupodlažním výrobním zařízení je naplánováno na rok 2020. Firma na vývoji vozidel s elektrickým pohonem pracuje od roku 2014. Roku 2017 to oficiálně potvrdila. Do tohoto dlouhodobého projektu Dyson investuje 2,5 miliardy liber a další miliardu investuje do vlastního vývoje akumulátorů.
 
Počátkem letošního roku společnost Dyson oznámila, že investuje 200 milionů liber do nových budov a zkušebních zařízení ve svém areálu na letišti Hullavington Airfield ve Velké Británii. Zde v Dysonově technologickém kampusu 400 inženýrů pracuje na vývoji vozidel s elektrickým pohonem.
 
Generální ředitel společnosti Dyson Jim Rowan sdělil zaměstnancům: „Rostoucí tým pro oblast automobilového průmyslu společnosti Dyson dosahuje vynikajícího pokroku ve vývojových aktivitách v nejmodernějších hangárech na letišti Hullavington ve Wiltshire, kde investujeme 200 milionů liber. Je zřejmé, že nyní musíme rychle postupovat k výrobě a montáži.
 
Rozhodnutí o tom, kde se bude naše auto vyrábět, je velmi komplexní, založené na dodavatelských řetězcích, přístupu na trhy a dostupnosti odborných znalostí, které nám pomohou dosáhnout našich ambicí. Jsem potěšen, že vám mohu oznámit, že vedení společnosti Dyson nyní rozhodlo, že naše první automobilové výrobní zařízení bude v Singapuru. V prosinci začneme s výstavbou, kterou dokončíme v roce 2020.
 
Singapur nabízí přístup k trhům s vysokým růstem, stejně jako rozsáhlý dodavatelský řetězec a vysoce kvalifikovanou pracovní sílu. Nákladnost výroby v Singapuru je sice poměrně vysoká, stejně tak je ale silný tamní tah na branku v rozvoji a využívání pokročilých technologií.
 
Historie značky Dyson v Singapuru začala před 11 lety s malým inženýrským týmem, který vyvinul vysokorychlostní digitální elektromotory. Nyní zde zaměstnáváme 1100 lidí a v Singapuru jsme vyrobili více než 50 milionů vysokorychlostních motorů Dyson Digital Motors. Naše vývojové týmy v Singapur Technology Center a Advanced Manufacturing Center získaly špičkové znalosti. Singapur je pro naši budoucnost zcela zásadní.“