e.on zprovoznil cng stanice na obou koncích čr | Aktuality | autoweek.cz

E.on zprovoznil CNG stanice na obou koncích ČR

E.on zprovoznil CNG stanice na obou koncích ČR

13.04.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost E.on zprovoznila na dálnici D5 v Nýřanech u Plzně svou jubilejní 10. plnicí stanici na stlačený zemní plyn a u dálnice D1 v Břeclavi už 30. CNG stanici na Moravě.
Jubilejní 10. plnicí stanice společnosti E.on se nachází na exitu 93 dálnice D5 v Nýřanech u Plzně. Jde o poslední plnicí stanici na dálnici D5 ve směru na hraniční přechod Rozvadov a dále do Německa. Zákazníci zde mohou využít výdejní stojan jak pro osobní, tak i nákladní automobily.

„Naším cílem je provozovat plnicí stanice tam, kde to dává smysl z hlediska dostupnosti i hustoty dopravy. Lokalita dálnice D5 tento požadavek splňuje. Nová plnička bude vůbec posledním místem, kde je možné tankovat CNG před vjezdem do Německa,“ vysvětluje Radek Patera ze společnosti E.on Energie a.s. V souladu s dlouhodobým cílem společnosti E.on v oblasti ekologie byly u příležitosti otevření nové stanice zasazeny tři stromy.

Na opačném konci dálničního tahu napříč republikou byla otevřena další CNG stanice - už 30. na Moravě v Břeclavi na čerpací stanici Benzina v ulici Lidická. Jde o jedinou plnicí stanici na českém území na hlavním tahu Brno - Bratislava. Podobně jako stanice v Plzni i tato nabízí poslední možnost tankování v ČR před výjezdem do zahraničí, navíc s veškerým komfortem běžné čerpací stanice. Tato CNG stanice, která je součástí již existující čerpací stanice Benzina, nabízí plný zákaznický standard jako při tankování benzinu či nafty.
 

Nově otevřené plnící stanice na CNG společnosti E.on:

Termín otevření Lokalita Další informace
Březen 2015 Nýřany u Plzně (exit 93 dálnice D5) Plně samoobslužná PS s výkonem 150 m3/hod.
Poslední možnost tankování CNG na dálnici D5 před vjezdem do Německa.
K dispozici stojan pro osobní i nákladní automobily.
Duben 2015 Břeclav (ulice Lidická) Plně samoobslužná PS s výkonem 150 m3/hod.
Shop, WC a další servis pro zákazníky.
Jediná PS na hlavním tahu Brno – Bratislava.
Poslední možnost tankování CNG před vjezdem na Slovensko.