elegance i v zimě | Aktuality | autoweek.cz

Elegance i v zimě

Elegance i v zimě

14.09.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Alcar Bohemia pro letošní zimní období opět sestavil jedinečnou nabídku litých kol vhodných pro zimní provoz s názvem Elegance i v zimě. 

 

Vysoce kvalitní litá kola zařazená do této nabídky jsou ideální volbou při výběru zimní sady kol svými jednoduchými designy, kvalitní povrchovou úpravou a také zvýhodněnou akční cenou. Automobil, díky litým kolům, navíc získá atraktivnější design než s klasickými plechovými koly.

Ručíme za to, že všechna kola ze sortimentu značek AEZ, Dotz, Dezent a Enzo jsou schválená k provozu na veřejných komunikacích ČR a standardně na všechna poskytujeme tříletou záruku. V akci Elegance i v zimě mohou motoristé vybírat z deseti akčních designů. Jsou do ní zařazeny letošní novinky - pro BMW lesklá AEZ Sydney a matná AEZ Sydney dark a pro Mercedes-Benz lesklá AEZ Portofino. Doplňuje je v současné době nejprodávanější design AEZ Yacht, který nyní nabízí širokou škálu dostupných rozměrů od 15 až do 20 palců. Značku Dotz zastupuje design Freeride s perleťovým lakem. Titanový lesk vozu dodají designy Dezent F a Dezent M, zatímco stříbrným lakem ho rozjasní kola Dezent RE, Enzo B a Enzo W. Kompletní sortiment kol je k dispozici na internetových stránkách www.alcar.cz, kde si každý motorista může v oblíbeném "Konfigurátoru kol" prohlédnout všechna dostupná kola přímo na modelu svého automobilu.

 

Hybridní kola

V nabídce jsou plechová kola s elegantním designem vycházejícím z kol pro off-roady a připomínajícím litá kola. Jde o kola R15 a R16 vyráběná pro koncernové vozy Volkswagen, Škoda, Audi a Seat. Základem je nabídka pro vozy Škoda Octavia a příbuzné modely (Volkswagen Golf, Jetta, Touran a Eos, Audi A3, Seat Altea, Exeo, Leon a Toledo), ale k dispozici jsou i pro Škody Superb a Yeti nebo Volkswagen Passat a Audi A4. Jde o vlastní výrobek Alcar. Kola jsou cenově dostupná, jako cenově dostupná a spolehlivá alternativa jsou výhodná pro fleetový prodej.

Pro vozy Volkswagen Group Alcar dodává i kola v originálních rozměrech, u nichž není nutný zápis do technického průkazu.

 

Za Alcar Bohemia je další plodný rok

Alcar Bohemia, největší prodejce litých a ocelových kol pro osobní a lehké užitkové vozy na trhu s náhradními díly v České republice, zaznamenal v uplynulém fiskálním roce (červenec 2011 - červen 2012) snížení prodejů kol o 5 %. Vzhledem k celkovému poklesu prodeje kol a pneumatik v Evropě je tento výsledek ovšem velkým úspěchem.

V reakci na neutěšený stav na českém trhu, na kterém se prodává mnoho nehomologovaných litých kol, pokračuje společnost Alcar Bohemia v informování motoristů jak mohou poznat schválená a tudíž i bezpečná kola. Jistotou je lité kolo s odlitou značkou KBA nebo E s číslem schválení na jeho čelní straně. Motorista by měl k zakoupeným litým kolům vždy požadovat Typový list, ve němž je uvedeno přesné typové označení jeho vozidla včetně výkonu motoru a rozměrů pneumatik, a protokol TÜV.

Na druhou stranu je potěšitelné, že se zlepšují kontroly STK a policie zaměřené na homologace použitých kol.

  • Elegance i v zimě
  • Elegance i v zimě
  • Elegance i v zimě
  • Elegance i v zimě
  • Elegance i v zimě
  • Elegance i v zimě
  • Elegance i v zimě
  • Elegance i v zimě
  • Elegance i v zimě