elektrifikovaná budoucnost pro škodu | Aktuality | autoweek.cz

Elektrifikovaná budoucnost pro Škodu

Elektrifikovaná budoucnost pro Škodu

18.11.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda Auto bude od roku 2020 v Mladé Boleslavi vyrábět dva vozy s čistě elektrickým pohonem a od roku 2019 bude vyrábět také elektrické komponenty pro plug-in-hybridy. Do roku 2025 Škoda uvede na trh pět modelů s bateriově-elektrickým pohonem.     

Škoda Auto bude dva vozy s čistě elektrickým pohonem vyrábět od roku 2020 v závodě v Mladé Boleslavi. Vedle výroby elektromobilů se budou v mladoboleslavském závodě již od roku 2019 vyrábět také elektrické komponenty pro plug-in-hybridní vozy několika značek koncernu Volkswagen.
 
​„Budoucnost značky Škoda bude elektrická. Plánujeme, že do roku 2025 zákazníkům nabídneme pět vozů s čistě elektrickým pohonem v různých segmentech. Těší nás, že první vůz značky Škoda s čistě elektrickým pohonem bude vyráběn v České republice. Toto rozhodnutí potvrzuje velkou důvěru koncernu v zaměstnance společnosti Škoda Auto. Je to důležitý krok pro budoucnost značky Škoda i České republiky jako jednoho z center automobilového průmyslu,“ uvedl předseda představenstva společnosti Škoda Auto Bernhard Maier.
 
První elektrifikovaný sériový model značky Škoda vstoupí na trh již v roce 2019. Bude to Škoda Superb s plug-in-hybridním pohonem a bude sjíždět z linky v závodě v Kvasinách. V roce 2020 k němu v Mladé Boleslavi přibude první model s čistě elektrickým pohonem.
 
Elektrifikace modelové palety značky Škoda a výroba elektrických komponentů pro koncern Volkswagen patří mezi důležité pilíře Strategie 2025. Dalšími důležitými oblastmi jsou digitalizace produktů a procesů, vstup na nové trhy a rozšiřování klasické výroby automobilů o mnoho dalších služeb, souvisejících s mobilitou.
 
  • Elektrifikovaná budoucnost pro Škodu
  • Elektrifikovaná budoucnost pro Škodu