elektrifikovaná ofenziva značky kia | Aktuality | autoweek.cz

Elektrifikovaná ofenziva značky Kia

Elektrifikovaná ofenziva značky Kia

25.03.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Kia na veletrhu Amper v české předpremiéře představila modelu e-Niro s čistě elektrickým pohonem a dojezdem až 455 km na jedno nabití akumulátoru.
Společnost Kia Motors Czech v prvním pololetí roku 2019 představí nový elektromobil e-Niro. Model e-Niro je vybavený‎‎‎‎‎ ‎‎lithium-ion-polymerovým akumulátorem s kapacitou 64 kWh. Na jedno nabití ujede 455 km (v kombinovaném cyklu podle WLTP). V městském cyklu WLTP e-Niro dokáže na jedno nabití urazit až 615 km a s pomocí rychlodobíjecí stanice o výkonu 100 kW se akumulátor dobije z 20 na 80 % za 42 minut. Model e-Niro měl českou výstavní premiéru na veletrhu Amper Motion v Brně.
 
„Kia dlouhodobě patří mezi průkopníky na poli elektrifikace a zavádění čistých technologií do výroby i provozu automobilů. Letošní rok je pro nás v tomto ohledu do jisté míry přelomový, protože v něm uvedeme na český trh hned dva nové čistě elektrické modely, které svojí praktičností a užitnou hodnotou překonají řadu modelů na spalovací motor. Chceme přitom, aby lidé měli možnost seznámit se s výhodami naší technologie osobně, proto s flotilou elektrifikovaných modelů vyrážíme přímo do terénu,“ říká PR manažerka společnosti Kia Motors Czech Kateřina Vaňková Jouglíčková.
 
Po skončení veletrhu Amper se flotila elektrifikovaných vozů Kia vydá na turné po českých městech v rámci Informačních dní Schrack Technik, které budou zaměřeny na různé aspekty rozvoje elektromobility v České republice - od infrastruktury nabíjecích stanic přes připravenost distribuční sítě elektrické energie až po možnosti, které současné elektromobily nabízejí. Turné začíná 26. března v Brně, pokračuje 28. března v Ostravě, 2. dubna v Hradci Králové a skončí 9. dubna v Praze. V polovině června se elektrifikované vozy Kia vydají do Ostravy, kde se s nimi budou moci blíže seznámit návštěvníci veletrhu EkoAuto, který proběhne ve dnech 13. – 15. června v industriálním areálu Trojhalí Karolina v centru města.