elektrododávka nissan e-nv200 se bude vyrábět v barceloně | Aktuality | autoweek.cz

Elektrododávka Nissan e-NV200 se bude vyrábět v Barceloně

Elektrododávka Nissan e-NV200 se bude vyrábět v Barceloně

12.06.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nissan už v roce 2013 uvede na trh dodávku e-NV200 s plně elektrickým pohonem. Výroba bude zahájena ve finančním roce 2013 v továrně v Barceloně.

Projekt výroby už druhého vozu s elektrickým pohonem představuje významnou investici společnosti Nissan ve Španělsku, a to ve výši 100 milionů eur. Přímo v automobilce Nissan a u jejích španělských dodavatelů vznikne více než 700 pracovních míst. Barcelonský závod, který bude výhradním výrobcem modelu e-NV200, bude vůz dodávat na trhy celého světa. V minulém týdnu bylo také rozhodnuto, že v závodu v Ávile se bude vyrábět nový nákladní vůz střední kategorie.

Nový model bude vycházet ze současné dodávky NV200, která se v této továrně již vyrábí.

Model e-NV200 se stane druhým plnohodnotným elektromobilem společnosti Nissan po modelu Leaf, uvedenému na trh v roce 2010. Půjde o všestranně využitelné vozidlo pro rodiny i firmy. Vnitřní uspořádání a nákladová kapacita budou srovnatelné s dnešními dodávkami NV200.

Dojezd na jedno nabití bude podobný jako u modelu Nissan Leaf a vůz bude mít i podobné výkonové charakteristiky. V současné době v Evropě probíhají rozsáhlé zkoušky prototypu elektromobilu na bázi dodávky NV200. Ty budou pokračovat ještě v následujících měsících a na jejich základě získáme zpětnou vazbu z reálného světa a z nejnáročnějších provozních aplikací. Tato zpětná vazba pomůže společnosti Nissan naplnit přesné potřeby zákazníků ještě před zahájením výroby ve finančním roce 2013.

Dodávka e-NV200 bude představovat také významný příspěvek na cestě k cíli společnosti Nissan stát se do roku 2016 největším světovým výrobcem lehkých užitkových vozidel. Tento cíl představuje jeden z pilířů střednědobého plánu Nissan Power 88. V minulém roce dosáhla společnost Nissan historického mezníku, když za jediný rok prodala po celém světě více než milion lehkých užitkových vozidel.

Andy Palmer, výkonný viceprezident společnosti Nissan, uvedl: „e-NV200 představuje skutečný průlom v oblasti užitkových vozidel a dokládá, že společnost Nissan je v segmentu elektromobilů světovou jedničkou. Nový model bude nabízet prostornost, všestrannost a praktičnost kompaktní dodávky s běžným pohonem, ale to vše s nulovými emisemi CO2 v místě použití a s mimořádnými jízdními vlastnostmi, kterými se mohou pochlubit jedině elektromobily. Je zásadně důležité, že tyto vozy budou mít ve své třídě jedinečné náklady na provoz a údržbu, protože díky tomu budou představovat mimořádně lákavou nabídku jak pro firmy, tak pro rodiny."

Andy Palmer dodává: „e-NV200 představuje smělou a pionýrskou novinku v našem sortimentu užitkových vozidel, který je už nyní jedním z nejširších na světě.

Rád bych poděkoval španělské a katalánské vládě za jejich podporu, kterou společnosti Nissan ve Španělsku poskytují, a pogratuloval barcelonským pracovníkům, kteří budou mít právem příležitost tento pro Nissan mimořádně významný model vyrábět pro celý svět."

Současné dodávky NV200 se na světě již prodalo asi 100 000 kusů. Její popularita vedla k tomu, že byla ve velmi přísném výběrovém řízení vybrána za příští generaci newyorských „taxi zítřka".

 

  • Elektrododávka Nissan e-NV200 se bude vyrábět v Barceloně
  • Elektrododávka Nissan e-NV200 se bude vyrábět v Barceloně
  • Elektrododávka Nissan e-NV200 se bude vyrábět v Barceloně