elektromobil link&go firmy akka s pomocí dassault syst?mes | Aktuality | autoweek.cz

Elektromobil Link&Go firmy AKKA s pomocí Dassault Systèmes

Elektromobil Link&Go firmy AKKA s pomocí Dassault Systèmes

28.10.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost AKKA využila platformu 3DExperience od Dassault Systèmes pro vývoj elektromobilu Link&Go.

Společnosti AKKA Technologies a Dassault Systèmes oznámily dlouhodobou spolupráci. Chtějí prosazovat inovace na trhu propojených aut bez řidiče. Partnerství firem nabídne špičkové inženýrské služby a řešení a podpoří tím automobilový průmysl po celém světě.

 

Obě společnosti reagují na poptávku po širší konektivitě a propojení vozidel pomocí cloudových služeb. Jejich primárním cílem je směřování k principu „zákaznické zkušenosti“. Inteligentní, samostatně jezdící elektromobily jsou výsledkem spolupráce mezi automobilovým průmyslem s digitálním sektorem a jsou dokonalým příkladem zákaznické zkušenosti založené na cloudu.

 

AKKA vyvíjí nový koncept samostatně jezdícího vozu známého jako Link&Go. Dassault Systèmes firmě AKKA a dopravnímu průmyslu obecně dodá svou cloudovou platformu 3DExperience umožňující spolupráci mezi jednotlivými pracovišti a různými firmami.

 

Společnost AKKA pomocí platformy 3DExperience vyvine novou generaci samostatně jezdícího koncepčního automobilu Link&Go. Pomocí aplikací Dassault Systèmes vytvoří návrh, design, simulaci a ověří si návrh na jediné cloudové kolaborativní platformě.

 

Toto partnerství urychlí vývoj nového konceptu Link&Go a zaměří se na to, aby spotřebitelé mohli těžit z individualizovaných služeb odpovídajících jejich potřebám.

 

Propojení platformy pro vývoj nových vozidel s platformou 3DExperience umožní řízení projektu ve fázi navrhování a vývojářům poskytne jednotný prostor pro spolupráci. Napomůže tak využívání nových technologií a procesů, sdílení znalostí mezi organizacemi a nabídne multikulturní globální přístup.

 

Link & Go - samostatný koncepční vůz propojený s internetem vyvinutý střediskem pro výzkum a vývoj společnosti AKKA

Společnost AKKA nabízí vůz s autonomním řízením i ovládáním řidičem s naprosto novým přístupem k vnitřní ergonomii. Špičkové robotické technologie využívají výhod cloudu a velkých dat. Cílem elektromobilu Link&Go je dokonale splynout s městským prostředím. Díky vybavení vozu kognitivní inteligencí se uživatel stává středem tohoto vysoce inovativního projektu. Propojený vůz komunikuje se světem kolem něj i s prostředím uživatele a nabízí mu individualizované služby šité na míru různým profilům. Společnost AKKA vystavila první prototyp Link&Go na jaře na autosalonu v Ženevě.

 

AKKA Technologies je evropská konzultační skupina v oblasti inženýrství a technologií, která podporuje významné klienty v různých odvětvích průmyslu a služeb v průběhu jednotlivých fází jejich projektů od výzkumu a vývoje přes koncepční studie až k průmyslové výrobě. Skupina AKKA Technologies má více než 11 000 zaměstnanců a působí ve 20 zemích: Belgii, České republice, Číně, Francii, Indii, Itálii, Kanadě, Maďarsku, Maroku, Německu, Nizozemsku, Rumunsku, Rusku, Spojených arabských emirátech, Spojených státech, Španělsku, Švýcarsku, Tunisku, Turecku a Velké Británii.

 

Dassault Systèmes - 3DExperience poskytuje firmám i jednotlivcům virtuální vizi projektů pro udržitelnou inovaci. Její špičková řešení mění způsob, jímž jsou navrhovány, vyráběny a podporovány nové výrobky. Společnost má přes 190 000 klientů ve více než 140 zemích světa a ve všech průmyslových odvětvích. Registrované obchodní značky Dassault Systèmes nebo jejich dceřiných společnosti v USA a dalších zemích jsou: Catia, SolidWorks, Enovia, Delmia, Simulia, Geovia, ExaLead, 3D Via, 3DSWYM, BIiovia a Netvibes.

  • Elektromobil Link&Go firmy AKKA s pomocí Dassault Systèmes
  • Elektromobil Link&Go firmy AKKA s pomocí Dassault Systèmes
  • Elektromobil Link&Go firmy AKKA s pomocí Dassault Systèmes
  • Elektromobil Link&Go firmy AKKA s pomocí Dassault Systèmes
  • Elektromobil Link&Go firmy AKKA s pomocí Dassault Systèmes
  • Elektromobil Link&Go firmy AKKA s pomocí Dassault Systèmes