hubject chce propojit dobíjecí stanice v evropě | Trendy | autoweek.cz

Hubject chce propojit dobíjecí stanice v Evropě

Hubject chce propojit dobíjecí stanice v Evropě

29.11.2012 | Rybecký Vladimír | Trendy

Společný podnik Hubject, založený společnostmi BMW Group, Bosch, Daimler, EnBW, RWE a Siemens, plánuje propojení veřejné sítě dobíjecích stanic elektromobilů v celé Evropě. 

 

Hubject GmbH je společný podnik založený společnostmi BMW Group, Bosch, Daimler, EnBW, RWE a Siemens se sídlem v Berlíně. Společnost vyvíjí obchodní a datovou platformu spojující poskytovatele sítí, služeb a mobility. Tím významně přispívá ke vzájemné využitelnosti dobíjecích sítí všech poskytovatelů v celé Evropě.

Hubject nyní průmyslovým odborníkům představil nabídku řešení zaměřených na evropské propojení dobíjecích sítí pro elektromobily. Na základě obchodní a datové platformy nabízí poskytovatelům služeb e-mobility příležitost rozšířit nabídku produktů včetně e-Roamingu. Tato služba umožňuje řidičům elektrických vozidel přístup ke všem veřejným dobíjecím místům vznikajícím v evropských energetických sítích pouze na základě smlouvy s jedním z poskytovatelů.

Aby se e-mobilita stala každodenní službou, potřebují uživatelé elektromobilů jednoduchý přístup k veřejné dobíjecí síti. Kromě svých výzkumných projektů je Hubject prvním komerčním poskytovatelem, který hráčům na trhu nabízí možnost jednoduché komunikace a propagace e-Roamingu po celé Evropě.

Andreas Pfeiffer, generální ředitel Hubject GmbH, klade důraz na přidanou hodnotu pro koncové uživatele: "Snížením překážek prosazujeme přijetí e-mobility u zákazníků. V budoucnosti se zákazníci, využívající tuto službu, budou moci připojit do dobíjecí sítě všech partnerů společnosti Hubject v celé Evropě a bude jim k tomu stačit smlouva s jediným poskytovatelem. Naše technologie pomáhá vytvořit z dobíjení elektromobilu stejně jednoduchou věc, jakou je výběr peněz z bankomatu."

Poskytnutím služeb na míru podle potřeb jednotlivých společností na vznikajícím trhu dodává Hubject řešení poskytovatelům e-mobility (např. sítím sdílení automobilů nebo poskytovatelům elektrické energie), operátorům dobíjecích sítí a dodavatelům geografických dat.

Koncoví uživatelé poznají dobíjecí stanici umožňující jednoduché dobíjení podle kompatibilního štítku. Štítek obsahuje standardizovaný QR kód, který účastníkům umožní zahájit a ukončit každé dobíjení pomocí skenovací aplikace v mobilním telefonu. Ostatní možnosti v podobě například karet RFID nebo chytrých dobíjecích kabelů bude možné využít v případě, že budou u nabíjecí stanice operátorem nabízeny.