pojištění mechanických závad ojetých aut | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Pojištění mechanických závad ojetých aut

Pojištění mechanických závad ojetých aut

13.06.2014 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Pojištění mechanických závad ojetých aut se v České republice stává standardním produktem. Počty prodaných produktů rozšířené záruky se v uplynulých 5 letech podstatně zvýšily. Společnost Defend Finance již prodala 35 000 pojistek jen za posledních 12 měsíců.

Defend Finance v Česku prodala již více než 35 000 pojistek mechanických poruch na ojetých vozidlech a získala do svého portfolia 80 dealerů. Produkt, který je v zemích západní Evropy založen na více než čtyřicetileté tradici, se nyní stává standardem pro české profesionální prodejce ojetých aut.

 

“Pojištění ojetých vozů začalo ve Velké Británii v sedmdesátých letech – nyní je to již velmi rozšířený produkt, který v dnešní době používá většina výrobců a velkých dealerství ojetých vozů. V České republice jsme právě prodali naši 35 000. pojistku a v současné době na zdejším trhu spolupracujeme s přibližně 80 dealery,” říká obchodní ředitel Defend Finance Andrew Quirke.

 

Pro toto pojištění se mohou kvalifikovat pouze ti prodejci, kteří dodržují striktní kritéria výkupu ojetých aut a udržují vysokou kvalitu jimi nabízených vozů. “Historicky jsme řadu bazarů museli odmítnout – je zde mnoho případů těch, kteří nabízí rozšířenou záruku pouze tehdy, pokud vědí, že je auto již těsně před „rozsypáním“. Monitorujeme tyto případy u každého prodejce a pravidelně odmítáme ty, kteří s tím předem kalkulují,” dodal Quirke.

 

Největší počet pojistek na českém trhu poskytuje Defend Finance pro AAA Auto Group pod názvem Carlife. Pojistný program Carlife byl poprvé uveden v říjnu 2003, od té doby se s více než 400 000 pojistnými smlouvami a více než 30 000 pojistnými událostmi etabloval jako nedílná součást nabídky AAA AUTO. Pojistka byla postupně poskytována několika různými pojišťovnami.

 

Prodejcům ojetých aut může schopnost nabízet zákazníkům produkt rozšířené záruky na auto výrazně pomoci při prodeji, zmírnit nejistotu a zvýšit komfort kupujícího, pro kterého je fakt, že se kupovaný vůz kvalifikoval pro pojistný program, důležitá informace, svědčící o jeho dobrém technickém stavu.

 

Pokud se auto porouchá, pojistné krytí je k dispozici, aby případně kompenzovalo kupujícímu nákladnou opravu. Důležitým aspektem je, že zatímco legislativa pokrývá pouze odpovědnost prodávajícího za skryté vady, pojistka Defend Finance kryje většinu závad, které se mohou objevit po dobu trvání pojistného krytí. Typicky se jedná o 2 roky.

 

“Jak lze předpokládat, častost poruch na širším trhu ojetin je relativně vysoká, protože všechny člověkem vyrobené stroje se mohou pokazit.  Úroveň ceny těchto pojistek se proto u každého z dealerů na velmi konkurenčním trhu liší. Naštěstí i díky naší vysoké pozornosti, kterou věnujeme kvalitě, se jako lídr trhu těšíme synergickým efektům, které drží cenu těchto pojistek pod úrovní průměru na trhu,” řekla Topolová.