elektroofenzíva se značkou škoda | Aktuality | autoweek.cz

Elektroofenzíva se značkou Škoda

Elektroofenzíva se značkou Škoda

18.11.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda uvede na trh první plug-in hybrid až v roce 2019. Měl by to být model Superb a další budou následovat.
Škoda Superb přijde do prodeje s plug-in hybridním pohonem až v roce 2019, tedy později, než vedení automobilky naznačovalo ještě na jaře. Informoval nás o tom předseda představenstva Škoda Auto Bernhard Maier při představení modelu Kodiaq a další detaily se objevily v německém tisku.
 
Další vozidla Škoda s čistě elektrickým pohonem a s akumulátory budou následovat krátce poté. Do roku 2025 by se měl počet elektrifikovaných modelů značky Škoda zvýšit na pět, což znamená většinu výrobního programu.
 
Škoda Superb převezme plug-in hybridní technologii, kombinující zážehový přeplňovaný čtyřválec s elektromotorem, z vozu Volkswagen Passat GTE, s nímž sdílí modulární platformu MQB. K využití stejné technologie se proto přímo nabízí v novém SUV Kodiaq.
 
O dalších plánovaných modelech zatím nejsou známy žádné podrobnosti. Je ale velmi pravděpodobné, že Škoda převezme elektrický pohon do modelu Citigo od jeho příbuzného modelu Volkswagen e-up!, který se už vyrábí.
 
Škoda v roce 2012 testovala flotilu vozů Octavia Green E-Line s čistě elektrickým pohonem. K využití poznatků z těchto testů v sériové produkci ale zatím nedošlo. Důvodem je především stále vysoká cena těchto vozidel, což nezapadá do strategie značky.
 
Škoda může při vývoji nových modelů s elektrickým pohonem těžit z vývojových prací celé skupiny VW. I při rozšíření výroby těchto vozidel mezi více značek skupiny jsou auta s elektrickým pohonem stále dražší než vozy s běžným pohonem se spalovacími motory. Navíc je o tato vozidla mezi kupujícími stále ještě minimální zájem a ani různé dotační programy v různých zemích na tom moc nemění.
 
Jenže stále přísnější emisní limity dříve či později přinutí všechny automobilky nabízet vozidla s elektrickým nebo alespoň plug-in hybridním pohonem. Vše by mohl urychlit plán čínské vlády požadující, aby všechny značky působící na čínském trhu od roku 2018 povinně prodávaly 8 % vozidel s elektrickým nebo plug-in hybridním pohonem.
 
Škoda Auto oznámí podrobnosti o svém programu elektromobility na začátku příštího roku.
 
  • Elektroofenzíva se značkou Škoda
  • Elektroofenzíva se značkou Škoda
  • Elektroofenzíva se značkou Škoda