emil frey group přebírá zastoupení (dřívější) fca | Aktuality | autoweek.cz

Emil Frey Group přebírá zastoupení (dřívější) FCA

Emil Frey Group přebírá zastoupení (dřívější) FCA

06.04.2022 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Skupina Emil Frey Group se dohodla se skupinou Stellantis na převzetí distribuce značek Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep v České republice, na Slovensku a v Maďarsku.
Skupina Emil Frey Group se stává hlavním partnerem skupiny Stellantis v České republice, na Slovensku a v Maďarsku a přebírá odpovědnost za dovoz značek Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep. Uzavření a uskutečnění této zamýšlené transakce podléhá souhlasu příslušných antimonopolních orgánů.
 
Tato transakce navazuje na loňskou fúzi automobilek PSA a FCA, z níž vzešla skupina Stellantis, jeden z největších světových výrobců automobilů s výrobními zařízeními ve 30 zemích a obchodním zastoupením na 130 trzích po celém světě.
 
Po uzavření plánované transakce bude skupina Emil Frey Group dovážet celkem 9 značek skupiny Stellantis jak do České republice, tak na Slovensko a 8 značek Stellantis do Maďarska. Převezme odpovědnost za všechny středoevropské a východoevropské (dřívější) FCA aktivity v Maďarsku, České republice a ve Slovenské republice a po dokončení transakce dojde k převodu stávajících zaměstnanců. Převedeny budou rovněž všechny stávající smlouvy s koncesionáři.
 
Skupina Emil Frey Group se bude při zajištění úspěchu nové operace spoléhat na své zkušenosti a rozsáhlé know-how na těchto trzích. V důsledku tohoto nového provozního začlenění bude skupina Emil Frey Group zastupovat značky Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional a Jeep, které mají na těchto trzích silnou pozici, což je pro úspěch nového uspořádání zcela klíčové. Skupina Emil Frey Group rovněž využije své odbornosti k distribuci veškerých náhradních dílů vztahujících se k těmto značkám a k úspěšnému rozvoji souvisejících poprodejních služeb v regionu.

  • Emil Frey Group přebírá zastoupení (dřívější) FCA
  • Emil Frey Group přebírá zastoupení (dřívější) FCA
  • Emil Frey Group přebírá zastoupení (dřívější) FCA
  • Emil Frey Group přebírá zastoupení (dřívější) FCA