emirates skycargo přepravila arabský superport | Aktuality | autoweek.cz

Emirates SkyCargo přepravila arabský superport

Emirates SkyCargo přepravila arabský superport

17.06.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Emirates SkyCargo přepravila první vůz, který byl navržen a vyroben ve Spojených arabských emirátech.
Emirates SkyCargo, nákladní divize společnosti Emirates, přepravila do Francie první vůz, který byl kompletně navržen a vyroben ve Spojených arabských emirátech. Vůz bude vystaven během vytrvalostního závodu 24 hodin Le Mans.
 
Design-1 je sportovní vozidlo, které bylo navrženo a vyrobeno výlučně ve Spojených arabských emirátech v automobilce Jannarelly Automotive ve spolupráci se společností Equation Composites LLC, první, jež v zemi získala licenci na výrobu automobilů.
 
Jannarelly Design-1 je lehký retro-futuristický automobil inspirovaný klasickými sportovními vozidly z 50. let vyrobený z kompozitních materiálů. Equation Composites využívá malý tým specialistů, který sestavuje každý vůz, což umožňuje vytvořit jej přesně na míru podle specifických požadavků zákazníka.
 
Emirates SkyCargo
Na přepravě vozu Jannarelly Design-1 z Dubaje do Lyonu společnost Emirates SkyCargo spolupracovala se spediční společností Prodex Worldwide zajišťující expertní dopravní, logistické a skladovací služby v celé řadě oblastí, včetně leteckého a automobilového průmyslu. Pro přepravu luxusních a prémiových automobilů nabízí Emirates SkyCargo specializované přepravní řešení - Emirates SkyWheels.
 
Emirates SkyCargo pravidelně přepravuje luxusní prémiové automobily na palubě svých osobních i nákladních letadel v rámci celé své mezinárodní sítě čítající přes 155 destinací. Transport řídí zkušení speciálně vyškoleni pracovníci.
 
Doprava exkluzivních automobilů
Emirates SkyCargo spolupracuje s předními výrobci i sběrateli automobilů, aby usnadnila přesun automobilů napříč kontinenty. Nedávno letecký nákladní dopravce na zakázku poskytl řešení Emirates SkyWheels společnosti Jaguar Land Rover při transportu aut z Velké Británie do Chicaga k testování. V listopadu 2016 se Emirates SkyCargo stala jedním ze sponzorů inaugurační soutěže automobilového závodu Gulf Concours a do Dubaje přepravila mnoho unikátních klasických i moderních superautomobilů z celého světa.
 
Emirates SkyCargo provozuje moderní flotilu o 258 širokotrupých letounech včetně 15 nákladních: 13 Boeingů 777F a 2 Boeingů B747-400ERF. Nabízí to nejmodernější vybavení ve svých centrech nákladní letecké dopravy na Mezinárodním letišti v Dubaji a v Dubai World Central. 
 
Jannarelly Design-1
Jannarelly Design-1 je dvoumístný roadster dlouhý 3860 mm (rozvor náprav 2425 mm) s motorem před zadní nápravou a pohonem zadních kol. Motor V6 3,5 l DOHC má výkon 223 kW (304 k) a točivý moment 371 N.m. Převodovka je šestirychlostní přímo řazená. Vůz má rám z ocelových trubek vyztužený hliníkovými panely. Karoserie je ze skelného laminátu s aerodynamickými prvky a dalšími díly z uhlíkového kompozitu nebo zcela vyrobená z uhlíkového kompozitu. Hmotnost vozu je 780 kg. Základní cena vozů ze zaváděcí edice je 62 000 USD (1,5 milionu Kč) bez DPH při odběru v továrně.
  • Emirates SkyCargo přepravila arabský superport
  • Emirates SkyCargo přepravila arabský superport
  • Emirates SkyCargo přepravila arabský superport
  • Emirates SkyCargo přepravila arabský superport
  • Emirates SkyCargo přepravila arabský superport
  • Emirates SkyCargo přepravila arabský superport
  • Emirates SkyCargo přepravila arabský superport