escape6 prague car festival přede dveřmi | Aktuality | autoweek.cz

Escape6 Prague Car Festival přede dveřmi

Escape6 Prague Car Festival přede dveřmi

16.08.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Výstava Escape6 Prague Car Festival již osm let představuje to nejlepší nejen z oblasti tuningu a performance vozidel. Za dobu své existence se zařadila mezi nejprestižnější evropské výstavy s touto tématikou. Letos na výstavišti PVA Letňany 31. 8. a 1. 9. opět nabídne stovky exkluzivních exponátů.
Escape6 Prague Car Festival se za osm let existence proměnil z ryze domácí přehlídky tuningu ve významnou celoevropskou přehlídku. Důraz na kvalitu exponátů se vyplácí - úroveň vystavených vozů se rok od roku zlepšuje. K vidění jsou i zajímavá auta ze zahraničí, především z Německa a Polska, kterých už v současné době je okolo 60 %. Praha je pro zahraniční vystavovatele lákavým místem a přitažlivý pro ně je i termín na konci prázdnin.
 
Hlavní zaměření výstavy je sice na tuning, ale na své si přijdou také fanoušci závodních i historických automobilů, supersportů, elektromobility a amerických korábů silnic. Tematicky různorodé exponáty zaplní pět vnitřních hal ale i venkovní prostory, takže zde bude k vidění 800 exponátů. Kromě automobilů to budou i expozice renomovaných zahraničních i domácích firem s příslušenstvím a doplňky.
 
V rámci výstavy se uskuteční sraz majitelů supersportů všech značek a v neděli také oficiální sraz vozů Porsche ve spolupráci s Porsche Classic Clubem ČR. Sekce Classic Cars je stabilním bodem programu a představí dvě desítky zajímavých automobilů většinou tzv. youngtimery.
 
Studenti SOU strojírenského Škoda Auto z Mladé Boleslavi poprvé veřejnosti představí svou exkluzivní práci při přeměně sériového vozu ve zcela unikátní automobil. Letos to bude Škoda Mountiaq, působivý pickup na bázi modelu Škoda Kodiaq, kteří návštěvníci uvidí jako jedni z prvních u nás. Studenti SPŠ dopravní Masná zase předvedou postup polepu fólií upraveného vozu Octavia RS.
 
Letos se podařilo zaujmout výrazně větší množství firemních vystavovatelů. Značka Mercedes předvede své aktivity AMG Driving Academy a v její expozici se představí tři zajímavé exponáty. Ve výstavní premiéře v ČR to bude unikátní AMG GT R Pro, vrcholná verze AMG GT s řadou specifických řešení v oblasti aerodynamiky i podvozku. V limitované edici bude vyrobeno pouze 750 kusů.
 
Další specialitou bude vozidlo Bureko 6x6, v České republice vyrobený terénní pick-up, kde jako základ slouží Chevrolet Silverado. Podle výrobce se jedná o nejdražší u nás vyráběné auto. V sobotu ve 12 hodin proběhne premiéra privátního projektu Škoda RSJ 300. Jako základ byla použita Škoda 110 R, u níž došlo k významným změnám, například výška je jen 120 cm a motor o výkonu 147 kW (200 k) je umístěn před zadní nápravou. Aerodynamické tvary působí mohutným dojmem, avšak díky laminátovým a uhlíkovým dílům je hmotnost pod 700 kg. V expozici projektu Tuning bezpečně! bude k vidění upravený vůz Volkswagen Caddy, který získal mnohem vyšší výkon i točivý moment, lepší jízdní vlastnosti a atraktivnější vzhled.
 
Od prvního ročníku výstavy je partnerem pořádající agentury M-S-P společnost Escape6. Ta bude mít už tradičně největší expozici, když obsadí celou jednu halu. Největší dovozce dílů pro tuning a sportovní úpravy do ČR předvede i vlastní showcary a jako vždy k tomu každou hodinu přidá velkolepou audiovizuální show s lasery. Navíc během výstavy přímo na výstavišti předvede kompletní proměnu standardního vozu Ford Focus II v tuningový speciál s použitím 19“ kovaných dvoudílných kol, použitím dílů pérování ST suspension, výfukové soustavy Fox atd. Vše završí polep 26barevnou fólií. To vše bude hotovo do nedělního odpoledne.
 
Ve venkovním prostoru budou pro dospělé k dispozici zážitkové jízdy se supersporty, drift taxi, drift trike a jízdy s rallye speciálem, stejně jako možnost otestovat vozy značky Kia. Pro děti zde budou dětské motokáry, šlapací dráha, dopravní hřiště, buggy a další aktivity. Uvnitř je možné vyzkoušet zajímavé simulátory a herní konzole.
 
Otevírací doba: sobota 31. 8. od 10 do 18 hodin, neděle od 10 do 16 hodin.
 
  • Escape6 Prague Car Festival přede dveřmi
  • Escape6 Prague Car Festival přede dveřmi
  • Escape6 Prague Car Festival přede dveřmi
  • Escape6 Prague Car Festival přede dveřmi