nový peugeot partner a partner tepee | Nové modely | autoweek.cz

Nový Peugeot Partner a Partner Tepee

Nový Peugeot Partner a Partner Tepee

16.03.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nový Peugeot Partner a Partner Tepee budou poprvé představeny 18. března na autosalonu v Alžírsku. Atraktivitu obou vozů zvyšují moderní prvky výbavy umožňující vzájemné propojení a připojení na internet i nejaktuálnější řada úspornějších a výkonnějších motorů Euro 6.
Firemní zákazníci u Peugeotu Partner oceňují užitečné rozměry a modularitu a také bezporuchovost, nízké provozní náklady a optimalizovaný poměr cena/výbava. Podle marketingových průzkumů si zákazníci modelu Partner Tepee pochvalují jeho prostornost, praktičnost a komfort a vyjadřují spokojenost s kvalitou, odolností, vzhledem karoserie i kabiny a se spolehlivostí vozu.
 
Výrazná příď dostala novou masku chladiče, která navazuje na současný design ostatních modelů značky, která u řady lehkých užitkových vozů začala v roce 2014 s novým Boxerem. Robustní přední masku doplňují mlhové světlomety a denní světla s LED diodami.
 
Ve verzi s motorem BlueHDi 100 k S&S nabízejí oba vozy rekordně nízké emise CO2 - Partner 106 g/km a Partner Tepee 109 g/km.

Peugeot Partner Tepee
Parter Tepee je k dispozici s  5 nebo 7 samostatnými sedadly, z nichž tři sedadla ve 2. řadě, resp. dvě ve 3. řadě v sedmimístné verzi lze zcela vyjmout. Vůz má rovnou podlahu a objem zavazadlového prostoru 675 až 3000 l.
 
Kabina vozu je vybavena novým telematickým systémem s  barevným dotykovým displejem 7'' zabudovaným do středu přístrojové desky. Poskytuje snadný přístup k různým funkcím vozidla, jako jsou palubní počítač, AM/FM nebo digitální DAB rádio, přehrávání hudby uložené v zabudovaném hard disku nebo v přenosném zařízení, hands-free telefon a navigace.
 
Nový Partner Tepee nabízí Bluetooth, USB port, zásuvka typu Jack a funkci MirrorScreen. Systém MirrorScreen umožňuje přenést mobilní aplikace připojeného chytrého telefonu kompatibilního s komunikačními protokoly MirrorLink nebo CarPlay na velký dotykový displej vozu.
 
Nový Partner Tepee nabízí výběr sedmi zážehových (VTi) a vznětových (BlueHDi) motorů s výkony od 55 kW (75 k) do 88 kW (120 k). V průběhu první poloviny roku 2016 by měl nový Peugeot Partner dostat také nejnovější tříválcový zážehový přeplňovaný motor 1,2 PureTech 80 kW (110 k).
 
Systém Grip Control, patentovaný skupinou PSA Peugeot Citroën, umožňuje jízdu na obtížně sjízdných silnicích, polních cestách a v terénu. Grip Control je spojen s velkou světlou výškou 15 cm a pneumatikami Mud & Snow.
 
Peugeot Partner

Nový Partner nabízí celkem šest nových zážehových (VTi) a vznětových (BlueHDi) motorů s výkony od 55 kW (75 k) do 88 kW (120 k). Motory 1,6 HDi 75 k a 1,6 HDi 90 k Euro 5 budou k  dispozici až do června 2016. Nabídku doplňuje verze Partner Electric s výkonem 49 kW a dojezdem 170 km. Na elektrické hnací ústrojí a baterii je nyní záruka 8 let nebo 100 000 km. Za příplatek je také k dispozici Grip Control.
 
Na výběr jsou dvě délky L1 438 cm a L2 463 cm, verze větší kabiny se sklopitelnou lavicí ve 2. řadě a kabina s platformou určená pro karosářské přestavby. Verze L1 má kapacitu 3,3 m3 při užitečné délce 180 cm, dlouhá verze L2 poskytuje objem 3,7 m3 a užitečnou délku 205 cm. Kapacita nákladového prostoru se zvětšuje na 3,7 m3 ve verzi L1 s užitečnou délkou 300 cm a na 4,1 m3 ve verzi L2 s užitečnou délkou 325 cm díky multifunkční lavici Multiflex. Užitečná šířka 162 cm spojená s šířkou u podběhů kol 123 cm umožňuje naložit do vozu Peugeot Partner v krátké verzi L1 dvě europalety (120 × 80 cm). Nakládání usnadňují zadní dvoukřídlé asymetrické dveře, které se otevírají do úhlu 180°. Užitečná hmotnost se pohybuje od 625 kg po 890 kg u L1 a do 750 kg u L2.
 
V  kabině je k dispozici téměř 60 l úložných prostor. Před volantem je umístěna uzavřená odkládací přihrádka a do opěradla sklopného prostředního sedadla je zabudována psací deska. Nový Partner reaguje na nejnovější potřeby zákazníků, kteří stále častěji vyžadují konektivitu. Nová telematická výbava zahrnuje velký barevný dotykový displej 7’’, Bluetooth, USB port, Jack, systém hlasového rozpoznávání a funkci MirrorScreen pro chytré telefony.
 
Peugeot nabízí pro Partner řešení pro optimalizaci řízení firemního vozového parku Peugeot Connect Fleet Management:
- Fleet management: ujeté kilometry, spotřeba, dojezd se zbývajícím palivem, emise CO2, výstrahy a automatické sledování servisní údržby, sledování hodin využití a jízdy
- Fleet management + Ekologické řízení: přidává výsledky z hlediska ekologického řízení a cílené rady pro řidiče zaměřené na snížení spotřeby paliva
Fleet management + Ekologické řízení + Lokalizace: navíc optimalizace tras, poloha v reálném čase, vyhledávání vozu v blízkosti bodu zájmu (point of interest), sledování a zobrazení projetých tras s vyznačeným časem.
 
  • Nový Peugeot Partner a Partner Tepee
  • Nový Peugeot Partner a Partner Tepee
  • Nový Peugeot Partner a Partner Tepee
  • Nový Peugeot Partner a Partner Tepee
  • Nový Peugeot Partner a Partner Tepee