f1 startuje i na obrazech automobilist | Aktuality | autoweek.cz

F1 startuje i na obrazech Automobilist

F1 startuje i na obrazech Automobilist

26.03.2021 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Automobilist připravil ke startu letošní sezóny formule 1 limitovanou edici plakátů „z kokpitu“.
Monoposty FIA Mistrovství světa formule 1 vyjíždějí do akce - k úvodnímu závodu sezony Velké ceně Bahrajnu 2021. Česká společnost Automobilist jako oficiální dodavatel formule 1 k této příležitosti připravila limitovanou edici plakátů prezentující závodní okruh z pohledu pilota. Tímto způsobem bude představen každý podnik sezóny a na plakátech se objeví i jména všech dosavadních vítězů Velkých cen na daném okruhu.
 
„Naše plakáty jsou skutečnými uměleckými díly. Vždy se snažíme přijít s neobvyklou perspektivou a kompozicí vozů a lokací, kterým pak vdechneme život za pomoci 3D modelování a počítačově generovaných snímků. V případě těchto limitovaných edicí jsme se rozhodli jednotlivé závodní okruhy ukázat z pohledu, který se naskytne pouze pilotovi či nadšenému gamerovi,“ říká generální ředitel Automobilistu Pavel Turek.
 
Každý z plakátů, vytvořených kreativci z Automobilist k oslavě jednotlivých podniků FIA mistrovství světa formule 1, bude k dostání pouze pro prvních 1000 zájemců. Díla budou představena několik dní před závodem na e-shopu Automobilist.
 
Úvodní podnik sezóny MS se v Bahrajnu uskuteční již potřetí. Letošní závod nese název Formula 1 Gulf Air Bahrain Grand Prix a stejně jako při předchozích edicích se pojede za umělého osvětlení. „Noční klání v poušti, kdy dění na okruhu přibližují pouze světlomety, má fantastickou atmosféru. Náš bahrajnský plakát ukazuje moment, kdy závodníci projíždí kolem ikonické kontrolní věže,“ přibližuje kreativní šéf Automobilist Jan Rambousek.
 
Automobilist si získal jméno svými sofistikovanými uměleckými díly, na nichž autenticky zachycuje klíčové momenty motoristického sportu, a to jak ty historické, tak ty, které se do dějin teprve zapíšou. Všechny vozy jsou vytvářeny prostřednictvím procesu 3D modelování a počítačově generovaných snímků (CGI).

  • F1 startuje i na obrazech Automobilist
  • F1 startuje i na obrazech Automobilist
  • F1 startuje i na obrazech Automobilist