fabia ukázala světlomet | Aktuality | autoweek.cz

Fabia ukázala světlomet

Fabia ukázala světlomet

13.08.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda pokračuje v poodhalování podoby nové generace modelu Fabia.

Poté, co byl zveřejněn první náčrt, přišla zpráva o přípravě spuštění sériové výroby a byly upřesněny základní informace o pohonných jednotkách, Škoda přidává další detail o podobě třetí generace modelu Fabia. Tentokrát jde o světlomet, který ukazuje jasnou příslušnost k novému stylu designu vozů Škoda.

 

Světlomet naznačuje použití natáčecího mechanismu i nabídku šesti LED. Je ale jasné, že tato atraktivní podoba bude určena jen pro verze s vyšší úrovní výbavy. Z obrázku je ale také patrné, že maska chladiče bude mít svislé lamely. Více se nepochybně dozvíme velmi brzy, pravděpodobně už během pár dní.

 

Nová Fabia bude o 30 mm nižší a o 90 mm širší než ta stávající. K dispozici opět bude jako pětidveřový hatchback a kombi. Ve výbavě se objeví mnoho novinek, včetně systému brzdění v krizových situacích v městském provozu City Safe Drive, adaptivní tempomat nebo možnost přímého připojení smartphonu k systémům vozu Mirrorlink, umožňujícím jeho ovládání přes dotykový displej vozu jako u Volkswagenu Polo.

 

Nová generace vozu Fabia bude sjíždět z linky v Mladé Boleslavi od konce srpna po celozávodní dovolené, která probíhá od 4. do 15. srpna. Oficiální premiéra se odehraje 2. října na autosalonu v Paříži.