ferat se vrací | Aktuality | autoweek.cz

Ferat se vrací

Ferat se vrací

01.07.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Posádka Jan Kopecký/Pavel Dresler nastoupí do vrcholné domácí soutěže s černým vozem Škoda Fabia R5. Škoda Motorsport při 43. Rallye Bohemia tímto zvláštním lakováním připomene 35. výročí vzniku legendárního československého kultovního filmu.
Tovární posádka Jan Kopecký/Pavel Dresler nastoupí do domácího podniku značky Škoda 43. Rallye Bohemia s černým vozem Fabia R5. Toto zvláštní lakování je připomínkou 35. výročí vzniku legendárního československého kultovního horroru Upír z Feratu.

Pohledy všech bude na osmi rychlostních zkouškách v délce 153,28 km přitahovat černý vůz Škoda Fabia R5 Jana Kopeckého, který v mistrovství suverénně vede. Jan Kopecký si chce v sobotu a v neděli i nadále udržet s černým soutěžním speciálem neporazitelnost v letošním českém mistrovství v rallye (MČR).Zkušený 34letý jezdec by novým vítězstvím předvedl další mistrovský kousek, protože by domácí rallye značky Škoda po vítězném hattricku v letech 2013 až 2015 vyhrál počtvrté za sebou. Značka Škoda je na Rallye Bohemia od roku 2009 neporažená.

Soutěžní speciál s pohonem všech kol má připomínat vzhled legendárního vozu Škoda 110 Super Sport (Ferat), který díky horroru Upír z Feratu získal v tehdejším Československu kultovní postavení. Černý prototyp superautomobilu tehdy navrhl český výtvarník Theodor Pištěk, který později dostal Oscara za kostýmy k filmu Miloše Formana Amadeus.

35 let po vzniku hororového sci-fi snímku Upír z Feratu nyní Škoda černým vozem Fabia R5 připomíná toto jubileum. Ve Škoda Muzeu je možné v době kolem konání Rallye Bohemia obdivovat nejúspěšnější soutěžní speciál i vůz Škoda 110 Super Sport (Ferat).

„Je to super akce. Myslím, že naše černá Škoda Fabia R5 bude pro fanoušky jedinečný motiv k fotografování. Pro nás je ale nejdůležitější, abychom v Rallye Bohemia byli stejně úspěšní jako dosud a abychom dále posílili své vedení v českém mistrovství. Cílem je čtvrté vítězství v sezóně,“ řekl Jan Kopecký.

Fanoušci Rallye se mohou těšit na mimořádný program ve Škoda Parku. Jak se při českém mistrovství v Rallye již stalo zvykem, je možné vyhrát na jeden rok vůz Škoda Octavia RS 230. U příležitosti 35. výročí filmu jsou v rámci Rallye Bohemia plánovány různé speciální akce. Navíc se bude v pátek od 19 hodin před začátkem Rallye film Upír z Feratu promítat ve Škoda muzeu. Ve filmu Upír z Feratu hrála jednu z hlavních rolí také Dagmar Veškrnová-Havlová. Je vdovou po bývalém českém prezidentovi Václavu Havlovi, který zemřel v r. 2011. Kultovní film vznikl v pražském Filmovém studiu Barrandov v režii Juraje Herze.
  • Ferat se vrací
  • Ferat se vrací
  • Ferat se vrací
  • Ferat se vrací
  • Ferat se vrací