fiat panda waze | Aktuality | autoweek.cz

Fiat Panda Waze

Fiat Panda Waze

17.07.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Speciální série Panda Waze integruje navigační aplikaci Waze s již známou aplikací Panda Uconnect. Umožňuje jejich současné používání a přepínání mezi nimi dotykem na displej telefonu. Panda Waze vychází z verze Cross se zážehovým motorem 1,2 l/50 kW (69 k).
Integrace aplikací Waze a Panda Uconnect, vyvinutá značkou Mopar, řidičům Fiatu Panda cross umožňuje kromě mnoha dalších funkcí vyhnout se husté dopravě a nalézt nejlepší cestu k cíli díky doporučením komunity, jež jsou sdílená v reálném čase a okamžitě zahrnutá do naplánované trasy.
 
Od roku 1980 si Pandu pořídilo 7,5 milionu zákazníků. K těmto zákazníkům se nyní přidává více než 100 milionů celosvětových uživatelů aplikace Waze, kteří aktivně sdílejí dopravní informace v reálném čase a přispívají tak k chytrému cestování. U Pandy Waze řidič vloží telefon do držáku na přístrojové desce a tím získá všechny výhody připojení.
 
Waze je navigační aplikace, která řidičům umožňuje vyhnout se dopravním zácpám a šetřit čas během každodenního dojíždění. Miliony motoristů komunity dennodenně hlásí dopravní situace ve svém okolí, díky čemuž je aplikace schopna najít nejlepší trasu. Aplikace je připravena doporučit nejrychlejší trasu na základě dat poskytnutých v reálném čase od více než 100 milionů uživatelů. Ať už jde o dopravní informace či informace o čerpacích stanicích s nejnižšími cenami, Waze je spolehlivým společníkem na cestách a při každodenních městských dobrodružstvích.  
 
Navigace Waze je integrovaná v aplikaci Panda Uconnect podporované operačními systémy Android i iOS. Řidič může jejím prostřednictvím používat telefon jako rozšíření vozidla. Přes displej telefonu lze přistupovat ke všem infotelematickým funkcím, přepínat rádiové stanice, vybírat playlisty, nastavovat hlasitost, spravovat telefonické hovory a textové zprávy či kontrolovat diář nebo počasí v reálném čase. Aplikace Panda Uconnect komunikuje s palubním infotelematickým systémem, který zahrnuje technologii Bluetooth 2.1, funkci audio streaming a rozpoznávání hlasu a zpracovává data ze zásuvek USB a AUX. Panda Waze dovoluje současné použití obou aplikací. Pokud systém odhalí docházející palivo nebo nízký tlak v pneumatikách, na displeji chytrého telefonu se objeví varovné hlášení a uživateli je doporučena nejbližší čerpací stanice nebo servis.
 
Díky aplikaci Panda Uconnect se fotografie a videa pořízená v Pandě Waze uloží do galerie v chytrém telefonu. Aplikace Panda Uconnect obsahuje i funkce Find myCar, která pomáhá řidiči vzpomenout si, kde své vozidlo zaparkoval, funkci My Car pro kontrolu parametrů vozidla, jako jsou termíny plánované údržby a konzultace s uživatelskou příručkou, a přímé kontaktování centra péče o zákazníky nebo silniční asistence. Pokud je aktivovaná funkce Object Reminder, řidič je při opuštění vozidla upozorněn na věci zapomenuté ve vozidle.
 
K dispozici je také nová sada služeb Mopar Connect. UConnect Live získává se službou Mopar Connect nové služby konektivity, jako jsou asistence v případě nehody nebo vyhledávání odcizeného vozu. Na obrazovce je navíc možné dálkově sledovat některé parametry, například překročení přednastavené rychlosti nebo opuštění oblasti předem definované na mapě, případně dálkově odemknout či zamknout vozidlo.
  • Fiat Panda Waze
  • Fiat Panda Waze
  • Fiat Panda Waze
  • Fiat Panda Waze