fiat tipo kombi | Aktuality | autoweek.cz

Fiat Tipo Kombi

Fiat Tipo Kombi

04.10.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Osobitost, jednoduchost a funkčnost kombinovaná s bezkonkurenční hodnotou jsou vlastnosti, které k vítězství Fiatu Tipo v prestižní anketě AutoBest a ocenění Nejlepší koupě roku 2016. Řadu Tipo po sedanu a hatchbacku doplňuje verze kombi.
Fiat Tipo sedan, hatchback a kombi sdílejí stejné hodnoty, ale každý z nich má jedinečnou osobitost. Různorodé jsou i jejich cílové skupiny. Rodina Tipo si od uvedení na trh získává přízeň zákazníků - již druhý měsíc po sobě si upevňuje v Itálii vedoucí postavení mezi kompaktními vozy s podílem na trhu 21 % a zároveň je třetím nejprodávanějším vozem v Itálii.
 
Nyní rodinu Tipo doplňuje na vybraných trzích třetí, dlouho očekávaná verze Tipo kombi. Kombi s délkou 4,57 metru kombinuje pohodlný prostor pro pět cestujících se zavazadlovým prostorem o objemu 550 l. Se systémem Magic Cargo Space může být jednou rukou upraven tak, aby vyhovoval rodinám, volnočasovým aktivitám i pracovním potřebám. Asymetrická sedadla Flip&Fold vytvářejí zcela rovnou ložnou plochu a dovolují odvézt předměty dlouhé až 1,8 m.
 
Kombi se zaměřuje především na rodiny a firemní zákazníky, kterým poskytuje mimořádný poměr mezi cenou, vlastnostmi produktu a výbavou, ale i celkovým nákladům na vlastnictví (TCO) s nízkou spotřebou paliva, nízkými náklady na údržbu, opravy a provoz. Specifické verze Business vyjdou vstříc potřebám fleetových zákazníků.
 
Na výběr budou zážehové motory 1,4 16V Fire 70 kW (95 k), 1,4 T-Jet 88 kW (120 k) a 1.6 E-torQ 81 kW (110 k), dvoupalivový, spalující benzin a LPG, 1,4 T-Jet 88 kW (120 k) a vznětové přeplňované 1.3 MultiJet II 70 kW (95 k) a 1.6 MultiJet II 120 k, nyní rovněž ve verzi ECO, ideální pro dlouhé cesty, se systémem Start&Stop, inteligentním alternátorem, olejovým čerpadlem s variabilním průtokem, elektronicky kontrolovaným palivovým čerpadlem a elektrickým termostatem. Verze ECO zahrnuje také aerodynamický paket s aktivní mřížkou chladiče AGS, 16" litá kola s nízkým odporem vzduchu a pneumatiky s nízkým valivým odporem. Motor 1.6 MultiJet II lze nově kombinovat i s dvouspojkovou automatickou převodovkou DCT, která může být používaná v automatickém nebo režimu se sekvenčním řazením.
 
Významnou novinkou je infotelematický systém UConnect 7" HD Live se 7“ barevnou dotykovou obrazovkou, kterou lze ovládat jako tablet. Poslední vývojová verze zahrnuje Bluetooth, streamování hudby, čtečku SMS zpráv, funkci rozpoznávání hlasu, vstupy AUX a USB s integrací iPodu, ovládání na volantu a na přání také zadní parkovací kameru či vestavěnou navigaci TomTom 3D. Uživatelé, kteří si stáhnou zdarma aplikaci UConnectTM Live do svých telefonů, mohou využít výhod služeb UConnectTM Live, včetně navigace TomTom Live a nepřetržitého kontaktu na Facebooku a Twitteru. Pomocí aplikace eco:Drive se dá ušetřit a díky aplikaci my:Car kontrolovat stav vozu.
 
Rodina Fiat Tipo byla navržená v italském stylistickém centru Fiat a tři roky vyvíjena v Turecku ve spolupráci se společností Tofaş R&D.
  • Fiat Tipo Kombi
  • Fiat Tipo Kombi
  • Fiat Tipo Kombi
  • Fiat Tipo Kombi
  • Fiat Tipo Kombi
  • Fiat Tipo Kombi