fiat tipo kombi do prodeje | Aktuality | autoweek.cz

Fiat Tipo Kombi do prodeje

Fiat Tipo Kombi do prodeje

24.02.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Fiat uvedl na český trh po sedanu a pětidveřovém hatchbacku i třetí karosářskou verzi modelové řady Tipo.
Fiat Tipo vznikl s cílem poskytnout zákazníkům jednoduché, ale kvalitní auto nabízející jen to, co skutečně požadují, takže nemusejí připlácet na nic, co nepotřebují. U Fiatu se přitom řídili výsledky průzkumů ze zákaznických klinik, kde zevrubně analyzovali potřeby potenciálních kupujících tohoto typu vozů. Fiat se při tom ve svém návratu do segmentu kompaktních vozů vydal opačným směrem, než většina jeho konkurentů, snažících se o přiblížení k prémiovým značkám. Tento přístup ocenila i mezinárodní novinářská porota udělením tomuto modelu ocenění AutoBest 2016 jako nejlepší koupě pro evropské motoristy.
 
Praktické kombi
S délkou 4571 mm je Kombi o 200 mm delší než hatchback. Dlouhý rozvor náprav 2636 mm poskytuje nadstandardní prostor pro nohy cestujících na zadním sedadle. Přitom vůz má stopový průměr zatáčení 10,0 m.
 
Zavazadlový prostor má základní objem 550 l a je standardně vybaven konfigurovatelným systémem Magic Cargo Space s polohovatelnou podlahou ve dvou úrovních, odnímatelnými příčkami na bocích (po jejich vyjmutí je využitelná šířka 1,36 m) a úchyty. Sklopením zadních sedadel se získá prostor pro dopravu předmětů o délce až 1,8 m.
 
Základní výbava Tipo nabízí opravdu jen to nejnutnější, nicméně určitě není chudá, neboť do ní patří mj. i dálkové centrální zamykání, elektricky ovládaná vnější zrcátka s vyhříváním, elektricky ovládaná všechna okna, klimatizace, rádio s USB a MP3, dělené zadní sedadlo, konfigurovatelný zavazadlový prostor Magic Cargo Space a střešní nosiče.
 
Moderní technika
Za příplatek (standardně pro nejvyšší výbavu Lounge) může být Tipo Kombi vybaveno rovněž infotainmentem UConnect se 7“ HD dotykovým displejem a integrovanou navigací Tom Tom 3D. Umožňuje využití služeb UConnect Live, které po stažení příslušné aplikace fungují přes chytrý telefon. Za příplatek je k dispozici i systém Mirror Link, přenášející displej telefonu na displej vozu.
 
Za příplatek se nabízí i adaptivní tempomat, fungující v rozsahu rychlostí 30-160 km/h až do úplného zastavení vozu, a systém automatického nouzového brzdění AEB. Získat lez i parkovací senzory a kameru na zádi.
 
Pohonné jednotky
Na výběr z pohonných jednotek jsou zážehové motory 1,4 16V Fire/70 kW (95 k) a přeplňované 1,4 T-Jet/88 kW (120 k) a 1.6 E-torQ/81 kW (110 k), kombinovaný výhradně s automatickou převodovkou s měničem momentu. V nabídce je i verze motoru 1,4 T-Jet/88 kW (120 k) umožňující provoz také na LPG pomocí továrně montovanému palivovému systému a nádrží. V této podobě má kombinovanou spotřebu LPG 8,3 l/100 km (emise CO2 135 g/km) a benzinu 6,3 l/100 km (146 g CO2/km). Turbodiesely se nabízejí 1,3 MultiJet/70 kW (95 k) a 1.6 MultiJet II/88 kW (120 k), přičemž druhý z nich lze pořídit i se dvouspojkovou robotizovanou převodovkou DDCT.
 
Základní verze Tipo Kombi 1,4 95 k má akční cenu 329 900 Kč včetně rozšířené pětileté záruky s limitem 100 000 km. Všechny verze Fiatu Tipo se vyrábějí v tureckém závodě společnosti Tofas v Burse, který vyniká velmi nadprůměrnou kvalitou výroby (závod je držitelem zlaté medaile World Class Manufacturing) podtrženou zcela unikátním systémem konečné montáže.
  • Fiat Tipo Kombi do prodeje
  • Fiat Tipo Kombi do prodeje
  • Fiat Tipo Kombi do prodeje
  • Fiat Tipo Kombi do prodeje
  • Fiat Tipo Kombi do prodeje
  • Fiat Tipo Kombi do prodeje
  • Fiat Tipo Kombi do prodeje
  • Fiat Tipo Kombi do prodeje
  • Fiat Tipo Kombi do prodeje