fiat uvádí nové verze modelu tipo | Aktuality | autoweek.cz

Fiat uvádí nové verze modelu Tipo

Fiat uvádí nové verze modelu Tipo

22.01.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Modelová řada Tipo nově zahrnuje kromě základních výbav Tipo, Plus a Lounge také speciální výbavy Street, Mirror, S-Design a Sport.
Fiat zahajuje rok 2019 důležitou premiérou. Modelová řada Tipo stále zahrnuje tři karosářské verze sedan, hatchback a kombi a vedle výbav Tipo, Plus a Lounge také čtyři speciální výbavy Street, Mirror, nový S-Design a Sport.
 
Tipo je druhým nejglobálnějším modelem značky Fiat s více než 70 % prodej mimo Itálii. Úspěch modelu Tipo začal prestižním oceněním AutoBest - Nejlepší koupě roku 2016. Jedná se o globální model, který ztělesňuje hodnoty, jež jsou pro značku Fiat charakteristické, a to funkčnost, jednoduchost a osobitost. 
 
Nové verze S-Design a Sport
Nové verze S-Design a Sport jsou určené mladým, dynamicky založeným zákazníkům, kteří hledají vůz se sportovním charakterem. Tipo Sport a S-Design jsou standardně vybavené infotelematickým systémem Uconnect 7" HD Live se 7“ dotykovou obrazovkou a funkcemi zrcadlení chytrého telefonu.
 
Tipo S-Design má leskle černou maskou chladiče a světlomety, které mohou být na přání bi-xenonové. Leskle černá jsou i 18“ litá kola s diamantovou povrchovou úpravou, vstupy vzduchu a kryty vnějších zpětných zrcátek.
 
Sportovně pojatá verze Tipo Sport, která vychází z nové verze S-Design, byla ve spolupráci se značkou Mopar vyvinuta do vrcholné verze řady Tipo. Bude k dispozici jako hatchback s novým předním a zadním nárazníkem, prahovými nástavci, zadním difuzorem a střešním spoilerem.
 
Kromě nového vzhledu dostaly verze Tipo Sport a S-Design také nové motory. Nabídku tvořenou čtyřválcem 1,4 T-Jet/88 kW (120 k) a turbodieselem 1,6 MultiJet/88 kW (120 k), který je k dispozici rovněž s automatickou převodovkou DDCT, rozšiřují zážehový 1,4 T-Jet/70 kW (95 k) a vznětový přeplňovaný 1,3 MultiJet/70 kW (95 k).
 
Tipo Street a Tipo Mirror
Nabídku doplňují verze Mirror a Street. Tipo Mirror je zacílen na rodiny, pro které je důležitá konektivita. Proto má infotelematický systém Uconnect 7" HD Live se 7“ dotykovým displejem a zobrazením chytrého telefonu.
 
Tipo Street je určeno mladým zákazníkům toužícím po dynamickém, stylovém a cenově dostupném voze. K výbavě Pop přidává nová 16“ leskle černá litá kola, zatmavená okna a kontrastní tmavé detaily na krytech zrcátek, masce chladiče a vnějších i vnitřních klikách dveří. Jeho charakter dotvářejí světla denního svícení DRL a specifické logo. Konektivitu obstarává standardní systém Uconnect 7" HD LIVE se 7“ dotykovou obrazovkou a funkcemi zrcadlení chytrého telefonu. Karoserii zdobí výrazné chromované detaily. Vzhled doplňuje specifické logo Mirror na sloupcích karoserie a 16“ litá kola s diamantovou úpravou.
 

  • Fiat uvádí nové verze modelu Tipo
  • Fiat uvádí nové verze modelu Tipo
  • Fiat uvádí nové verze modelu Tipo
  • Fiat uvádí nové verze modelu Tipo
  • Fiat uvádí nové verze modelu Tipo
  • Fiat uvádí nové verze modelu Tipo