fiesta vignale míří na český trh | Aktuality | autoweek.cz

Fiesta Vignale míří na český trh

Fiesta Vignale míří na český trh

18.07.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Ford zahajuje prodej nejluxusnější Fiesty - verze Vignale. Cena vrcholné verze v rámci zaváděcí nabídky začíná na 443 990 Kč. Společně s ní přichází i sportovně laděná Fiesta ST-Line, jejíž cena začíná na 379 990 Kč.
Ford rozšiřuje nabídku nové Fiesty o dvě verze - luxusní Vignale a sportovní ST-Line s designem inspirovaným modely Ford Performance. Obě se od již známého provedení odlišují upraveným vzhledem i výbavou. Fiesta Vignale i ST-Line jsou dostupné výhradně s různými variantami turbodmychadlem přeplňovaného tříválce 1,0 EcoBoost. V případě Vignale je k dispozici i jeho dosud nejvýkonnější 103 kW (140 k) verze.
 
Obě novinky lze objednávat již nyní, výroba začne společně s modelovým rokem 2018 začátkem tohoto září. V příštím roce nabídku rozšíří ještě crossover Fiesta Active a sportovní Fiesta ST s motorem o výkonu 147 kW.
 
Fiesta Vignale
Fiesta Vignale cílí na zákazníky, kteří kladou důraz na luxus a maximální výbavu. Je rozeznatelná díky hliníkovým rámečkům světlometů do mlhy, chromovaným detailům a mřížce chladiče s trojúhelníkovými elementy. Standardem jsou i speciální nárazníky, chromové lišty okolo oken a po stranách vozu, logo Vignale na bocích a zádi a polokožené čalounění se šestiúhelníkovým vzorem.
 
Výbava verze Vignale vychází z již známé Titanium. Oproti němu přidává mj. automatickou klimatizaci, tempomat, zadní parkovací senzory, audiosystém s  8“ dotykovým displejem a bezklíčkový vstup do vozu i startování systémem KeyFree. Pro Vignale jsou vyhrazeny i unikátní příplatkové prvky jako kožené čalounění se šestiúhelníkovým prošíváním nebo speciální 18“ litá kola.
 
Fiesta Vignale je k dostání se třemi verzemi motoru 1,0 EcoBoost: 74 kW (100 k) ve spojení se samočinnou převodovkou s řazením na volantu, 92 kW (125 k) a 103 kW (140 k) se šestirychlostní přímo řazenou převodovkou. V současné době nejvýkonnější varianta (do příchodu verze ST) dosahuje zrychlení z 0 na 100 km/h za 9 s a největší rychlost 202 km/h.
 
S motorem 1,0 EcoBoost o výkonu 92 kW stojí třídveřová Fiesta Vignale 443 990 Kč, vrcholná varianta 103 kW začíná na 458 990 Kč.
 
Fiesta ST-Line
Sportovně laděná verze ST-Line je rozeznatelná podle čelní masky s černými detaily a výplní mřížky chladiče, specifickým nárazníkům a výrazným difuzorem. Na přání se dodává velký střešní spojler. V interiéru jsou speciální sedadla s výrazným bočním vedením, sportovní volant a hliníkové pedály. Výbava ST-Line rozšiřuje model Trend mj. i o multimediální systém Sync 3 s 6,5“ dotykovým LCD displejem, startováním tlačítkem, přední mlhové světlomety a 17“ kola z lehkých slitin.
 
K dispozici je buď se 74 kW nebo 92 kW verzí motoru 1.0 EcoBoost, vždy ve spojení s přímo řazenou převodovkou a upraveným nastavením podvozku.
 
Verze 74 kW s třídveřovou karoserií stojí Fiesta ST-Line 379 990 Kč.
 
Zaváděcí nabídka se sedmiletou zárukou
První zákazníci, kteří si Fiestu objednají do 30. 9. 2017 mohou počítat se zvláštním cenovým zvýhodněním 20 000 Kč, které platí pro stupně výbavy Titanium, ST-Line a Vignale. Jako bonus dostanou v rámci zaváděcí nabídky od Fordu záruku Ford Protect na sedm let nebo 200 000 km zdarma ke každému vozu.
 
  • Fiesta Vignale míří na český trh
  • Fiesta Vignale míří na český trh
  • Fiesta Vignale míří na český trh
  • Fiesta Vignale míří na český trh
  • Fiesta Vignale míří na český trh
  • Fiesta Vignale míří na český trh
  • Fiesta Vignale míří na český trh