finalisté autobest 2016 | Aktuality | autoweek.cz

Finalisté AutoBest 2016

Finalisté AutoBest 2016

24.10.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Finalisty evropské ankety AutoBest 2016 jsou Fiat Tipo/Egea, Honda HR-V, Hyundai Tucson, Mazda CX-3 a Opel/Vauxhall Astra. Šéf marketingu Fiat Chrysler Automobiles Olivier Francois byl zvolen jako ManBest 2015. Cena SafetyBest 2015 byla udělena pro systém osvětlení nového Opelu Astra IntelliLux LED Matrix Light.
Finalisty evropské ankety AutoBest 2016 byly zvoleny vozy Fiat Tipo/Egea, Honda HR-V, Hyundai Tucson, Mazda CX-3 a Opel/Vauxhall Astra. Těchto pět automobilů bude soupeřit o nový titul „Best Buy Car of Europe 2016“, tedy o ocenění jako automobil, který představuje nejlepší koupi v Evropě za rok 2016. Porota sestávající z 26 novinářů učiní své finálové rozhodnutí v následujících týdnech, jejich hlasy budou sečteny a vítěz bude vyhlášen v prosinci 2015.
 
AutoBest poprvé uvádí nové logo „European AutoBest 2016 Finalist“. Všech pět finalistů nyní může toto logo používat ve své komunikaci a propagačních kampaních až do vyhlášení vítěze AutoBest 2016. „Tento nový krok v naší strategii je jasným znamením evropského rozměru poroty,“ vysvětluje zakladatel a předseda organizace AutoBest Dan Vardie.
 
Evropská porota AutoBest se 25. a 26. listopadu vydá do zkušebního areálu NAVAK nedaleko Bělehradu v Srbsku pro test finálové pětice. „My jako AutoBest uskutečňujeme jeden z komplexnějších testů v rámci motoristických médií. V průběhu posledních let automobilový průmysl poznal kvality NAVAK centra, jeho vynikající organizaci a vysoce profesionální přístup členů poroty,“ uvedl prezident poroty AutoBest Ilia Seliktar.
 
Porota ocenila Oliviera Francoise cenou ManBest 2015 pro jeho pozoruhodnou kariéru u Fiatu a posléze Fiat Chrysler Automobiles. Jeho schopnosti jako šéfa marketingu ukazují, že je jedním z nejkreativnějších výkonných představitelů v rámci automobilového průmyslu vyvíjejícím nové marketingové postupy. „Olivier je „králem“ reklamy na obou stranách Atlantiku. Vedl kreativní týmy značek FCA produkujícími nejvyhledávanější videoklipy během rekordního mnoha miliony diváků sledovaného amerického Super Bowlu,“ vysvětluje Dan Vardie a dodává: „Jednou Sergio Marchionne řekl: „Mnoho lidí mi říká, že jsem šílený. A víte co? Znám někoho, kdo je v naší firmě ještě šílenější než jsem já. Je to Olivier!“
 
Cenu SafetyBest 2015 získá IntelliLux LED Matrix Light nového Opelu Astra. Technologie LED Matrix znamená průlom v osvětlovacích systémech automobilů. V rozsáhlých testech, uskutečněných mnoha členy poroty, se tento systém ukázal jako natolik efektivní, že si vysloužil označení „magický“. Zásluhou Opelu se tato vynikající technika dostává do nejrozšířenějšího segmentu evropského trhu, do kompaktního vozu. Opel je tak prvním výrobce demokratizujícím špičkovou techniku v tak významné oblasti z hlediska bezpečnosti.
 
Při tiskové konferenci, konané v předvečer autosalonu IAA ve Frankfurtské burze, organizace AutoBest oznámila své rozšíření z 15 na 26 zemí. To přineslo novou úroveň v naplňování nové strategie „Next Level Approach“, tedy posunu na vyšší úroveň, ohlášenou před rokem. Všech 11 nových členů poroty jsou špičkoví motorističtí novináři, respektovaní ve svých zemích, odborníci na automobily schopní dokonale sledovat vývojové trendy. Reprezentují Belgii, Francii, Irsko, Itálii, Nizozemsko, Norsko, Portugalsko, Rakousko, Španělsko, Švédsko a Velkou Británii. AutoBest se i nadále drží filosofie s jedním reprezentantem z každé země. Porota reprezentuje 91 % evropské populace.
 
Rozšířená porota okamžitě po tiskové konferenci začala s předběžným hlasováním, týkajícím se všech udělovaných cen. Hlavní změna v pravidlech pro rok 2015 se týká ceny, za níž musí být zcela nový model dostupný. Vstupní limit za nový model se standardní cenou je nyní 20 000 eur (bez zahrnutí jakékoli daně).
 
Porota AutoBest rovněž věnuje pozornost úsilí, které automobilový průmysl vyvíjí, investicím, vytvářejícím nové pracovní příležitosti v různých evropských regionech, ale i financování vývoje tzv. zelených technologií. Podrobnému zkoumání porotou jsou také vystaveny nové technologie. Za zmíněné úspěchy se uděluje celkem osm ocenění: ManBest, CompanyBest, EcoBest, DesignBest, TechnoBest, SafetyBest, SmartBest a SportBest. AutoBest nyní rozhodl o dvou z nich - ManBest 2015 a SafetyBest 2015. O zbývajících bude rozhodnuto později.
 
Příští předávání cen AutoBest Awards Gala se bude v souladu s rozšiřováním poroty konat v Miláně v Itálii. Slavnostní vyhlášení AutoBest Gala Awards je významnou událostí, která se každý rok koná v jiném městě. To znamená, že každá ze zemí, zastoupených v porotě, může hostit AutoBest Awards Gala jednou za 26 let.
 
Slavnostní vyhlášení AutoBest Gala Awards každoročně unikátní příležitostí, při níž se potkávají špičkoví představitelé z různých společností u jednoho stolu. AutoBest Gala Awards se během 15 let vyvinulo z elegantní večeře v pětihvězdičkové lokaci v galavečer s vystoupeními vynikajících umělců, gurmánským menu a jedinečným finále při vyhlašování cen AutoBest. Zákazníci z celé Evropy se mohou zúčastnit loterie vyhlašované AutoBest, která výhercům umožňuje účast na galavečeru.
 
Organizace AutoBest vznikla v roce 2001 s převratnou koncepcí „nejlepšího automobilu ke koupi“ (Best buy car) dostupného na evropských trzích. Automobil, jenž získá ocenění AutoBest, musí být tou nejlepší volbou pro většinu evropských zákazníků. AutoBest při stanovení vítěze používá transparentní systém hlasování v podobě hodnocení komplexního souboru 13 kritérií.
 
Kontakt:
Alexandra Tatar,
PR Director AUTOBEST
pr@autobest.org
 
Ing. Vladimír Rybecký
Zástupce ČR v AutoBest
vladimir.rybecky@sport-press.cz
  • Finalisté AutoBest 2016
  • Finalisté AutoBest 2016
  • Finalisté AutoBest 2016
  • Finalisté AutoBest 2016
  • Finalisté AutoBest 2016
  • Finalisté AutoBest 2016