peugeot představí v brně novinky i koncept ex1 | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Peugeot představí v Brně novinky i koncept EX1

Peugeot představí v Brně novinky i koncept EX1

01.06.2011 | | Aktuality

Po dvouleté odmlce se společnost Peugeot Česká republika opět vrací do Brna. Na tradičním brněnském autosalonu představí nedávno uvedené novinky Peugeot 508 a 308, elektrický koncept EX1 i první dieselový hybridní vůz na světě - Peugeot 3008 HYbrid4.

Vystavované modely Peugeot budou rozděleny do tří hlavních směrů dle jejich charakteristik a užití:

"Business" - s hlavní novinkou letošního roku modelem Peugeot 508;

"Rodina" - s řadou rodinných vozů - Peugeot 5008, 3008 aj.

"Technologie" - část expozice věnovaná novým technologiím zaměřeným zejména na ekologickou strategii Značky. Jedna z vystavovaných inovací - e-HDi (systém Stop & Start nové generace) - bude představena na čerstvě uvedeném novém Peugeotu 308.

Závazek k životnímu prostředí, který je trvalou a klíčovou součástí strategie Značky, demonstruje hned několik vystavených modelů, zejména pak Peugeot 3008 HYbrid4 - první dieselový hybrid na světě. Díky jedinečnému spojení spalovacího motoru 2.0 HDi FAP o výkonu 120 kW (163 k) a elektrického motoru o maximálním výkonu 27 kW (37 k) nabízí tento crossover zdánlivě neslučitelné vlastnosti: pohon všech 4 kol;  výkon 200 k;  režim ZEV (Zero Emission Vehicule = vůz s nulovými emisemi), spotřebu jen 3,8 l/100 km a emise od 99 g CO2/km.

Dalším modelem šetřící životní prostředí je první 100 % elektrický vůz nové generace Peugeot i0n. Tento městský vůz v sobě spojuje vynikající poměr mezi prostorností a vnějšími rozměry, výbornou ovladatelnost a vysokou míru bezpečnosti i komfortu, které zajišťuje řada prvků příslušenství. Lithium-iontová baterie mu zaručuje dojezd až 150 km a nízké provozní náklady, které jsou 3 až 4 krát nižší než u vozu srovnatelné velikosti s nejúspornějším dieselovým motorem. Peugeot i0n si budou návštěvníci autosalonu moci vyzkoušet v testovacím centru u pavilonu P a ocenit tak sami jednoduché a příjemné řízení tohoto elektromobilu.

Velkým lákadlem autosalonu bude nepochybně výjimečný koncepční vůz EX1. Jeho cílem je ukázat nečekané možnosti, které dokáže nabídnout elektrický pohon. Tento vůz nezvyklých futuristických tvarů se vyznačuje schopností podat překvapivé výkony. EX1 se veřejnosti představil už loni v Paříži, ale svoji premiéru na autosalonu zažil až letos v Ženevě. Než se ale dostal do Brna, procestoval spoustu míst a překonával rekordy ve zrychlení - nejprve ve Francii, pak v Číně a poslední triumf si přivezl z německého Nürburgringu. V Německu tento koncept opět připomněl sportovního ducha, který je pro Peugeot tak charakteristický.

Dalším exemplářem, který má sportovní ambice v krvi je Peugeot 207 S2000. I ten bude na autosalonu k vidění, a to společně s jeho pilotem Pavlem Valouškem a spolujezdcem Zdeňkem Hrůzou. Posádka vozu 207 S2000 přivítá návštěvníky stánku Peugeot v pátek 3. června a o víkendu 4.-5. června.