ford fiesta s několika vylepšeními | Aktuality | autoweek.cz

Ford Fiesta s několika vylepšeními

Ford Fiesta s několika vylepšeními

01.06.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Ford ohlásil několik vylepšení modelu Fiesta. Zákazníci se mohou těšit na tři nové barvy a novinky ve vzhledu i ve výbavě.
Ford Fiesta je podle statistik JATO Dynamics už čtvrtým rokem v řadě nejprodávanějším malým vozem v Evropě - za první čtvrtletí se jich prodalo  88 155 kusů. Na trh byl tento model uveden v roce 1976 a od té doby se jej prodalo více než 17 milionů kusů. Ford Fiesta se pro evropské trhy vyrábí v německém Kolíně nad Rýnem se tří- a pětidveřovou karoserií.
 
Fiesta je nyní k dispozici ve třech nových barvách a s novými prvky výbavy interiéru pro verze Trend a Titanium.  Titanium má i drobná vylepšení exteriéru a nová 16“ kola z lehké slitiny. Fiesta teď rovněž disponuje moderními technologiemi jako systém Active City Stop nebo Ford SYNC s hlasovým ovládáním a automatickým tísňovým voláním.
 
Multimediální systém Ford SYNC mohou čeští zákazníci nyní získat ve verzi EcoBoost Edition. Její součástí jsou také přední mlhové světlomety. Motor 1.0 EcoBoost má výkon 74 kW (100 k) při zachování normované kombinované spotřeby benzinu 4,6 l/100 km.
 
Pro ty, kterým vyhovuje spíše  motor 1,25 Duratec 82 k a střední stupeň výbavy Trend, Ford připravil akční zvýhodnění 15 000 Kč, díky kterému je pětidveřová Fiesta za 269 990 Kč. Vrcholem současné nabídky Fordu Fiesta je ryze sportovní verze ST za cenu od 446 990 Kč se speciálním úpravami podvozku a motorem 1,6 EcoBoost 134 kW (182 k).