ford focus také jako mild-hybrid | Aktuality | autoweek.cz

Ford Focus také jako mild-hybrid

Ford Focus také jako mild-hybrid

06.08.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Ford Focus je k dispozici také s elektrifikovaným pohonem EcoBoost Hybrid. Se 48 V mild-hybridním systémem, doplňujícím litrový tříválec 114 kW (155 k), jeho cena začíná na 523 900 Kč.
Focus se přidal k osobním modelům Fordu Puma, Kuga a Fiesta i k užitkovým Transit a Transit Custom, které již mild-hybridní techniku mají v nabídce. Mild-hybridní systém s elektrickým obvodem 48 V kombinuje zážehový tříválec 1,0 EcoBoost s řemenem poháněným integrovaným startér/generátorem. Ten při brzdění a jízdě setrvačností dokáže rekuperovat energii a uchovávat ji v lithio-ionovém akumulátoru.

Startér/generátor v případě potřeby jako elektromotor asistuje spalovacímu motoru při akceleraci přidáním točivého momentu 20 N.m (v režimu Sport až o 50 N.m) nad úroveň samotného spalovacího motoru, ale také napájí elektrické příslušenství vozu. Inteligentní mild-hybridní hnací soustava vyhodnocuje aktuální provozní situaci a rozhoduje kdy a jak intenzivně dobíjet akumulátor. K dalšímu snížení spotřeby paliva přispívá deaktivace jednoho válce.
 
Ve spojení se šestirychlostní přímo řazenou převodovkou mild-hybridní systém v novém Focusu 1,0 EcoBoost mHEV poskytuje nejvyšší výkon 114 kW (155 k) při spotřebě paliva 4,1 l/100 km podle NEDC (5,1 l/100 km podle WLTP) a emisích CO2 od 93 g/km podle NEDC (115 g/km podle WLTP). Ve srovnání s dřívější ekvivalentní motorizací 1,5 EcoBoost/110 kW je tedy o 17 % úspornější.
 
Další novinkou mild-hybridní verze je 12,3“ digitální LCD přístrojový panel s vylepšenou konektivitou díky standardně dodávanému modemu FordPass Connect.
 
Český Ford na variantu mild-hybrid poskytuje cenové zvýhodnění a navíc u něj lze využít výkupní bonus za prodej staršího vozu na protiúčet a využít další slevu na nový vůz ve výši až 30 000 Kč. Cenová nabídka začíná na 523 900 Kč za špičkově vybavenou verzi 1,0 EcoBoost mHEV Titanium s pětidveřovou karoserií resp. 548 900 Kč za Kombi.

  • Ford Focus také jako mild-hybrid
  • Ford Focus také jako mild-hybrid