ford i u nás sází na suv | Aktuality | autoweek.cz

Ford i u nás sází na SUV

Ford i u nás sází na SUV

29.03.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Ford i v Evropě stále více sází především na vozy kategorie SUV a crossovery, tedy modely EcoSport, Kuga, Edge a verze Active tří základních modelových řad Ka+, Fiesta a Focus. Už počátkem roku 2020 přijde nejen nová generace modelu Kuga, ale nabídka se ještě rozšíří o dva zcela nové modely.
Na akci, nazvané Ford SUV den, jsme měli možnost seznámit se na silnici i v terénu s kompletní řadou vozů SUV, kterou Ford v České republice nabízí, tedy s modely EcoSport, Kuga a poprvé v ČR i s modernizovaným Edge MY2019, ale i s novou prodejní a marketingovou strategií značky. Spolu s uvedením výrazně modernizovaného modelu Edge přichází Ford v České republice s novým cenovým programem pro modely EcoSport a Kuga směřujícím ke znovuoživení jejich prodeje.
 
Připomeňme, že pro zájemce o robustnější vozy, použitelné i mimo zpevněné cesty, Ford nabízí také ucelenou řadu crossoverových verzí Active pro modelové řady Ka+, Fiesta a Focus s upraveným podvozkem a doplňky zvyšující ochranu karoserie.

Novinky pro rok 2020
Třetí generace modelu Kuga se poprvé představí už 2. dubna, ale do prodeje přijde až počátkem roku 2020. Celkem logicky lze očekávat mnoho společných technických řešení i designových prvků s novou generací Focusu.
 
Počátkem roku 2020 nabídku Fordu navíc rozšíří ještě nový crossover velikosti SUV EcoSport (tzn. nový model využívající stejnou platformu jako Fiesta) a zcela nové až sedmimístné SUV větší než Edge (tato charakteristika odpovídá australskému modelu Everest, postavenému na základě pick-upu Ranger, stejně jako připravovanému zcela novému americkému modelu Bronco).
 
Cenové zvýhodnění pro EcoSport a Kugu
Malé SUV EcoSport přichází ze závodu v rumunské Craiově, který je oceňován pro nejvyšší kvalitu výroby v rámci celého koncernu a pro nejefektivnější karosárnou využívající unikátní technologii umožňující přímo z linky dodávat dvoubarevné karoserie pro úroveň ST Line a vyšší. Pro EcoSport nyní Ford přichází s prodejní akcí znamenající snížení ceny všech verzí o 20 000 Kč, takže cenová nabídka začíná na 379 900 Kč za verze s motorem o výkonu 74 kW (100 k) i 92 kW (125 k).
 
Kuga je v současné době nejdůležitějším modelem evropského Fordu spolu s novou generací Focusu. Po sedmi letech jde o model na konci životního cyklu, jeho prodej i při rostoucí konkurenci v segmentu kompaktních SUV stále roste. Přesto český Ford pro tento model přichází s mimořádně atraktivní cenovou nabídkou - pro bohatě vybavenou verzi Titanium s motorem 2,0 TDCi/110 kW (150 k) a pohonem předních nebo všech kol cena začíná na 599 900 Kč.
 
Ford Edge modelový rok 2019
Edge je velké luxusně vybavené SUV ze severoamerické produkce, které u Fordu srovnávají s Audi Q5 nebo Volvem XC60. Edge byl na český trh uveden v září 2016 a nyní přichází výrazně modernizovaná verze MY2019. Její design je víc ve shodě s ostatními modely značky, takže působí méně americky.
 
Pohonnou jednotkou je turbodiesel 2,0 EcoBlue BiTurbo/175 kW (238 k) vždy v kombinaci s automatickou převodovkou a pohonem všech kol AWD. Nový motor řady Panter se poprvé objevil v modelu Transit a postupně jej už dostaly i modely Mondeo, Galaxy a S-Max. Nová osmistupňová převodovka s měničem má ovládání otočným voličem eShifter, což vytvořilo prostor pro indukční dobíjení mobilních telefonů.
 
Další inovací u Edge je použití Full LED světlometů jako základní výbavy, přičemž za příplatek se nabízí adaptabilní světlomety s funkcí vykrývání LED Matrix. Ve výbavě se nově objevuje i asistent vyhýbacího manévru. Od září se přidá systém Ford Pass Connect s vestavěným modemem 4G, umožňující výměnu informací a dálkové ovládání přes mobilní telefon. Umožní využití mnoha služeb, které bude možné po dvou letech bezplatného použití předplácet, a to včetně kontroly vozového parku až pěti vozidel. Ford Pass Connect se postupně objeví v nabídce i pro další modelové řady včetně užitkových vozů.
 
S uvedením modernizované verze se nabídka variant zúžila na dvě - sportovní ST Line, představující asi 35 % prodeje, a komfortnější Vignale, kterou volí 65 % kupujících. Zrušena byla verze Titanium, ale ta se od září do nabídky vrátí spolu s novým motorem 2,0 TDCi/110 kW (150 k) a automatickou převodovkou.
 

 
  • Ford i u nás sází na SUV
  • Ford i u nás sází na SUV
  • Ford i u nás sází na SUV
  • Ford i u nás sází na SUV
  • Ford i u nás sází na SUV