ford kuga s novými verzemi | Aktuality | autoweek.cz

Ford Kuga s novými verzemi

Ford Kuga s novými verzemi

06.02.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Ford rozšířil nabídku kompaktního SUV Kuga o sportovně stylizovanou verzi Kuga ST-Line a luxusní variantu Kuga Vignale. V nabídce na českém trhu tak jsou dostupné čtyři modely Ford v luxusním provedení Vignale.
Kuga ST-Line a luxusní Kuga Vignale rozšiřují nabídku SUV značky Ford, kterou v Evropě dále tvoří Kuga Trend a Kuga Titanium, kompaktní EcoSport a zcela nové velké SUV Edge. V nabídce motorizací pro český trh jsou obě nové verze k dispozici ve variantě 2,0 TDCi/132 kW (180 k) s inteligentním pohonem všech kol. Na výběr je převodovka přímo řazená nebo samočinná PowerShift. Kuga ST-Line a Kuga Vignale se vyznačují pozměněným exteriérem i interiérem včetně nových 18“ resp. 19“ kol z lehké slitiny a sportovních sedadel.
 
Ford Kuga ST-Line má dynamičtější vzhled a sportovní podvozek se speciálně naladěným pérováním i řízením v souladu s modely Ford Performance. Zkrutné stabilizátory s větší tuhostí a snížení podvozku o 10 mm přispívají k menším náklonům karoserie a pohotovějším reakcím. Tužší pouzdra náprav (stejná specifikace se používá i ve Fordu Focus) pomáhají omezit nežádoucí pohyby v podvozku. Tuhost pružin i tlumičů pérování byla zvolena s ohledem na rovnováhu mezi komfortem a jistotou ovládání. Také elektrický posilovač řízení má odlišné nastavení.
 
Řadu ST-Line tvoří vedle nové Kugy ST-Line také modely Fiesta ST-Line, Focus ST-Line a Mondeo ST-Line; jejich společnými přednostmi jsou sportovní vzhled, výkonné a hospodárné motory i bohatá výbava.
 
Kuga Vignale doplňuje exkluzivní řadu variant Ford Vignale. Hlavní důraz je kladen na prémiový vzhled a luxusní zpracování interiéru. Standardní výbava zahrnuje hlasem ovládaný multimediální systém s vestavěnou navigací v češtině, adaptivní bixenonové světlomety, bezdotykové ovládání (otevírání/zavírání) pátých dveří, aktivní parkovací asistent a mnoho dalšího.
 
Cena Fordu Kuga začíná na částce 571 990 Kč, model Kuga ST-Line je možné pořídit za 905 990 Kč a Kuga Vignale za 1 033 990 Kč. Všechny zmíněné modely jsou už k dispozici u autorizovaných partnerů Fordu v ČR.
  • Ford Kuga s novými verzemi
  • Ford Kuga s novými verzemi
  • Ford Kuga s novými verzemi
  • Ford Kuga s novými verzemi