novinky společnosti benzina | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Novinky společnosti Benzina

Novinky společnosti Benzina

25.05.2010 | Rybecká Ivana | Trendy

Společnost Benzina připravila pro letní motoristickou sezónu řadu novinek. Do konce roku prémiová paliva Verva na polovině svých čerpacích stanic a v oblasti gastro sortimentu rozšiřuje spolupráci s řetězcem rychlého občerstvení Burger King. Benzina opakovaně upozorňuje i na mnohamiliardové daňové úniky při prodeji pohonných hmot.

Kolekci svých prémiových paliv Benzina nově doplní o benzin Verva 95 a prodej prémiových paliv rozšíří na polovinu čerpacích stanic.

Od května byl také spuštěn projekt vzájemné akceptace palivových karet společností Benzina a OMV. S akceptací souvisí také dokončení retailového informačního a pokladního systému (RIS) na čerpacích stanicích Benzina v květnu 2010. Tento systém zajistí větší komfort v obsluze zákazníků. Benzina se nyní v součinnosti s ČAPPO aktivně věnuje situaci na trhu v oblasti nezdaněných PHM.

V letošním roce též zahájí společnost Benzina spolupráci s řetězcem rychlého občerstvení Burger King.

 

Verva 95 - rozšíření kolekce prémiových paliv

„Benzina je jasným lídrem v oblasti prémiových paliv na českém trhu. Zákazníkům chceme nabízet nové produkty, paliva na míru tak, aby přesně odpovídala jejich požadavkům. Proto nyní přicházíme s Vervou 95, která představuje cenově dostupnější alternativu k Vervě 100,“ uvádí ředitel pro jakost společnosti Benzina Václav Loula.

Nová Verva s 95 oktany vznikla novou formulací aditivace a použitím nejmodernějších typů mazacích přísad, detergentů, antioxidačních i antikorozních přísad pro vyšší výkon, čistotu spalovacího prostoru a ochranu motoru. Doplňuje stávající kolekci prémiových paliv společnosti Benzina.

Uvedení Vervy 95 a rozšíření prémiových paliv i na další čerpací stanice Benziny souvisí s avizovaným ukončením prodeje benzinu Speciál 91. Rafinérie jej kvůli nízké poptávce přestaly expedovat už začátkem května. Na čerpacích stanicích se bude prodávat jen do vyčerpání zásob. „K nahrazení Speciálu 91 Vervou 95 jsme se rozhodli na základě poptávky trhu, neboť zaznamenáváme dlouhodobý zájem po kvalitnějších pohonných hmotách na úkor těch neperspektivních, mezi něž bezpochyby Speciál 91 patří,“ doplňuje Václav Loula a dodává: „Zákazník s automobilem s netvrzenými sedly může bez problémů použít 95oktanový benzin a doplnit individuálně aditiv s názvem Benadit BA, který je k dispozici na našich čerpacích stanicích.“

Spotřeba Speciálu 91 od roku 2000 soustavně klesala, až v roce 2009 spadla pod 1 %. Trvalý pokles poptávky po Speciálu 91 byl do značné míry dán postupnou obměnou a modernizací vozového parku osobních vozidel s katalyzátory a motory homologovanými na automobilové benziny s vyšším oktanovým číslem, nebo s moderními vznětovými motory.

 

Prémiová paliva na polovině všech čerpacích stanic Benzina

Společnost Benzina do konce roku rozšíří počet prodejních míst prémiových paliv ve své síti.  Verva Diesel, která je nyní v nabídce 132 čerpacích stanic, bude nově u dalších 26, Verva 100 by do konce roku 2010 měla být ve 102 prodejních místech a Verva 95, která je nyní testována u devíti čerpacích stanic, přibude do konce roku do nabídky 27 čerpacích stanic. Prémiová paliva tak budou díky postupnému rozšiřování a zvyšující se poptávce ke konci letošního roku u poloviny čerpacích stanic Benzina z celkového počtu 336.

 

Palivové karty Benzina lze využít na 745 čerpacích stanicích

Od 1. května 2010 se vzájemně akceptují magnetické palivové karty společností Benzina (336 ČS) a OMV Česká republika (217 ČS). Od června se projektu zapojí i Čepro, které vlastní síť čerpacích stanic EuroOil (192 ČS). Společnost Benzina akceptuje platební karty OMV Business card a OMV Euro Truck od OMV Česká republika a OMV zase na oplátku akceptuje palivové karty Benzina s magnetickým pruhem.

Společná akceptace karet pro zákazníky znamená nižší náklady na pořízení (jsou až 10x levnější) při garanci vyšší funkcionality. Zajišťuje rovněž větší síťové pokrytí, zvýšení bezpečnosti v plném on-line režimu sledování.

„Cílem této spolupráce je nabídnout zákazníkům více prodejních míst, kde mohou za pohonné hmoty a služby platit jednou palivovou kartou. Nyní tak mají k dispozici téměř 750 míst po celé České republice,“ uvádí jednatel společnosti Benzina Martin Durčák.

 

Dokončení RIS na všech ČS Benzina

V květnu 2010 došlo také k dokončení implementace retailového informačního a pokladního systému (RIS) na všech čerpacích stanicích Benzina. Nový informační a pokladní systém znamená rychlejší propojení všech čerpacích stanic, čehož se využívá v nově testovaném monitorovacím systému na ochranu čerpacích stanic před krádežemi pohonných hmot. RIS dále umožňuje získat detailní analýzy a kontroly pro všechny úrovně řízení. Pro zákazníky pak RIS znamená nejen komfortnější, ale také rychlejší obsluhu.

 

Makroekonomická data – daňové úniky

Při hodnocení makroekonomických dat a vývoje dodávek pohonných hmot na trh za roky 2008 a 2009 se ukázaly dramatické a neodůvodněné rozdíly, které potvrdily, že dochází na domácím trhu k prokazatelným daňovým únikům v řádu desítek miliard korun.

Dokládá to paradox českých statistik - v době růstu české ekonomiky do roku 2008 klesaly dodávky pohonných hmot, zatímco při poklesu HDP naopak stoupají. Přesto ale klesá výběr spotřební daně. Při spotřební dani cca 11 Kč/l a DPH 5 Kč/l dochází jen na základě doloženého dovozu pohonných hmot z Rakouska odvodit daňový únik v hodnotě okolo 20 miliard korun. Prodej těchto nezdaněných pohonných hmot (poznají se snadno, protože jejich cena je nižší o více než 1 Kč/l než činí celostátní průměr) působí společnosti Benzina ztráty ve výši okolo 40 milionů korun.

Benzina v součinnosti s ČAPPO (Česká asociace petrolejářského průmyslu a obchodu) v posledních měsících vynakládá značné úsilí, aby ve spolupráci s orgány státní správy byla přijata legislativní, ale i další opatření, která by významným způsobem omezila negativní důsledky tohoto jevu.

S uvedeným problémem souvisí i dramatické zhoršování kvality paliv na českém trhu. To dokládají kontroly ČOI, která jen v prvním čtvrtletí 2010 našla 8,1 % nevyhovujících vzorků. Přitom tyto problémy se týkají jen neznačkových čerpacích stanic a míst, kde se do standardní nafty přidává řepkový olej. Biopalivo je daňově zvýhodněno (z jednoho litru nafty je spotřební daň 10,95 Kč/l, zetímco z MEŘO je nulová, jenže prodej nestandardních směsí je v rozporu s normou jakosti i s českou legislativou. U čerpacích stanic Benzina ČOI nenašla ani jeden nevyhovující vzorek. V tomto ohledu by motoristé měli důvěřovat v kvalitu garantovanou značkovým dodavatelem.

 

Spolupráce s Burger King

Od letošního roku Benzina v oblasti gastro sortimentu rozšiřuje spolupráci s řetězcem rychlého občerstvení Burger King. „Velice si vážíme začínající spolupráce se společností Benzina. Spojuje nás stejný přístup k zákazníkům se snahou vždy vyhovět jejich nárokům a potřebám. Oceňujeme koncept Benzina Plus, který nabízí něco navíc a snaží se vyhovět rostoucím a různorodým požadavkům zákazníků,“ uvádí generální ředitel společnosti JLV Bohumír Bárta a dodává: „Přejeme si stát se součástí tohoto konceptu. Značka Burger King reprezentuje kvalitní služby, produkty, stejně jako progresivní a zajímavý design. Obě společnosti pak mají profesionálně vyškolený personál. Kombinace těchto předností nám umožňuje nabídnout perfektní soubor služeb těm, kteří se s námi na svých cestách setkávají.“

Symbolické je, že společnost Benzina stejně jako Burger King reprezentují červená a bílá barva a také si nelze nevšimnout počátečního výrazného B. První Burger King spojený s čerpací stanici Benzina bude na 3. kilometru dálnice D11 v sousedství zábavního parku Tvrz Hummer. Plánovaný termín zahájení provozu je září 2010.

„Nově otevřený Burger King bude mít ojedinělé postavení rámci České republiky v tom, že bude spojen se službou Drive Thru a také bude v tzv. designu budoucnosti. Tento vzhled se vyznačuje svěžím, uhlazeným stylem s moderními průmyslovými a kovovými povrchy, černými akcenty a dalšími uměleckými interpretacemi zdůrazňující jeden ze symbolů značky grilování na ohni,“ doplňuje Bohumír Bárta ze společnosti JLV.

 

Promoční akce Benzina pro rok 2010

I v letošním roce připravila Benzina pro své zákazníky promoční akci, tentokrát nazvanou Ujíždějte na legendách. V rámci této akce mohou řidiči získat u všech čerpacích stanic Benzina a Benzina Plus atraktivní dárky, jako jsou značkové modely aut, čepice, opasky, tašky a další.

 

 

Prémiová paliva Verva:

Verva 95

Při vývoji tohoto nového 95oktanového benzinu byla vytvořena nová formulace aditivace s použitím nejmodernějších typů mazacích přísad, detergentů, antioxidačních i antikorozních přísad pro zvýšení výkonu a ochranu motoru i celého palivového systému. Tento automobilový benzin doplňuje kolekci prémiových paliv v oktanové hladině 95 a splňuje náročné požadavky řidičů na moderní jízdu.

Verva 100

Prémiový vysokooktanový automobilový benzin Verva 100 byl vyvinut s cílem zlepšit výkon motoru v různých klimatických podmínkách a automobilech s proměnlivou zátěží a vyšším kompresním poměrem. Při vzniku tohoto špičkového paliva byla použita nová speciální formulace aditivace a moderní typy přísad, snižující třecí ztráty a mající příznivý vliv na zvýšení výkonu motoru. Speciální formulace aditivace paliva Verva 100 zaručují současně i menší spotřebu. Benzin Verva 100 udržuje díky svým vlastnostem motor v čistotě a zajišťuje jeho maximální výkon. Čisticí efekt se příznivě projevuje na čistotě sacích ventilů, vstřikovačů i celého spalovacího prostoru, likviduje také starší usazeniny a chrání celý palivový systém před korozí. Palivo navíc splňuje i ty nejpřísnější ekologické požadavky, protože je bezsirné.

Verva Diesel

Nafta Verva se doporučuje zvláště pro vozy s moderními dieselovými motory, které jsou vybaveny technologiemi „čerpadlo-tryska“ nebo Common Rail. Vyšší cetanové číslo této nafty (60 oproti obvyklým 51 až 53) zvyšuje účinnost motoru: usnadňuje jeho nastartování, snižuje třecí ztráty, dosahuje plného výkonu motoru a provoz motoru je úspornější. Zvýšením cetanového čísla dochází k omezení emisí oxidu uhelnatého, k omezení pevných částic a k snížení hlučnosti motoru. Vyšší mazivost nafty Verva výrazně zlepšuje ochranu palivového čerpadla a vstřikovacích trysek. Verva Diesel vykazuje lepší nízkoteplotní vlastnosti v extrémních mrazech s parametrem filtrovatelnosti až do -26 ºC.

 

Benzina, spol. s.r.o., s 336 veřejnými čerpacími stanicemi provozuje největší celostátní síť v České republice a nabízí paliva a další zboží a služby široké skupině zákazníků. Obchodní značka Benzina působí na trhu přes 50 let. Dnes je společnost 100% dceřinou firmou holdingu Unipetrol. Tržní podíl Benziny se na tuzemském maloobchodním trhu za rok 2009 se zvýšil na 14 % oproti svému minimu 9,9 %, kterého dosáhla společnost v roce 2005. Tržby za prodej zboží dosáhly v roce 2009 13,5 miliard Kč.

 

  • Novinky společnosti Benzina
  • Novinky společnosti Benzina
  • Novinky společnosti Benzina
  • Novinky společnosti Benzina
  • Novinky společnosti Benzina
  • Novinky společnosti Benzina
  • Novinky společnosti Benzina
  • Novinky společnosti Benzina
  • Novinky společnosti Benzina