ford modernizoval mustang | Aktuality | autoweek.cz

Ford modernizoval Mustang

Ford modernizoval Mustang

14.09.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Modernizovaný Ford Mustang přijíždí do Evropy s atraktivnějším vzhledem, vylepšenými motory, lepšími jízdními vlastnostmi a pokročilými asistenčními systémy.
Modernější vzhled Fordu Mustang je zdůrazněn novým LED osvětlením. Vylepšený motor Ford 5,0 V8 o výkonu 331 kW (450 k) v kombinaci s novou desetitupňovou samočinnou převodovkou uděluje Mustangu ještě lepší dynamiku při nižší spotřebě paliva.
 
Evropští zájemci o Mustang se mohou těšit také na širší možnosti individualizace vzhledu. V nabídce budou rovněž nová 19“ kovaná kola z lehké slitiny. Na přání je k dispozici nový zadní spoiler, který ještě více zdůrazní sportovní siluetu Mustangu.
 
V interiéru se objevují měkčené materiály a nový plně digitální přístrojový štít tvořený displehem 12“.
 
Motor V8 o objemu 5,0 l má výkon 331 kW (450 k). Motor 2.3 Ecoboost o výkonu 213 kW (290 k) má funkci overboost, krátkodobé zvýšení plnicího přetlaku turbodmychadla při akceleraci.
 
V rámci modernizace Ford nevynechal ani podvozek. Mustang dostal upravené tlumiče a tužší uložení zadní nápravy, které redukuje nežádoucí přenosy sil do karoserie. K jistějšímu chování v zatáčkách přispívají rovněž tužší zkrutné stabilizátory.
 
Na přání bude nově nabízen podvozek MagneRide s magnetoreologickými tlumiči, které dokážou bleskurychle reagovat na aktuální situaci. Jsou naplněné speciální kapalinou obsahující kovové částečky, jež umožňují měnit její viskozitu působením elektromagnetického pole. Senzory monitorují jízdní situaci tisíckrát za sekundu. V nabídce přepínatelných jízdních režimů se vedle dosavadních Normal, Sport, Track a Snow/Wet objevují dva nové: Drag Strip Mode, který optimalizuje nastavení systémů vozu s ohledem na co nejlepší akceleraci z místa a My Mode, který umožňuje uložit si vlastní kombinaci nastavení jednotlivých systémů.
 
Funkce Launch Control umožňuje maximálně využít dostupné zábětové schopnosti vozu k co nejrychlejšího rozjezdu z místa. Sériově je dodávána jen k osmiválci. Oba motory mají ve standardní výbavě rovněž funkci Line Lock, která zablokuje přední kola, a umožní tak zahřát zadní pneumatiky jejich protáčením na místě.
 
Nový Mustang disponuje rovněž komunikačním a zábavním systémem SYNC 3. Funkce jako telefonování, přehrávání hudby, navigaci nebo klimatizaci lze ovládat konverzačními hlasovými pokyny nebo prostřednictvím 8“ dotykového displeje. Funkce podporuje i některá gesta používaná na chytrých telefonech. Systém SYNC 3 je kompatibilní s Apple CarPlay i Android Auto.
 
První dodávky nového Mustangu evropským zákazníkům jsou naplánovány na rok 2018. České ceny budou známy začátkem října a zároveň bude spuštěn předprodej modernizovaného vozu.