ford otevírá vlastní obchod na ebay | Aktuality | autoweek.cz

Ford otevírá vlastní obchod na eBay

Ford otevírá vlastní obchod na eBay

15.03.2021 | Rybecký Vladimír | Aktuality

On-line obchod s náhradními díly: Ford se v Německu stal prvním výrobcem automobilů, který má vlastní obchod na platformě eBay spravovaný z svého ústředí v Kolíně nad Rýnem. Nabízí přes 1200 dílů příslušenství.
Automobilka Ford v Německu otevřela svůj první obchod na platformě eBay. Zákazníci zde mohou objednat příslušenství přímo od výrobce a nechat si je doručit domů. Díky tomu je Ford v Kolíně nad Rýnem prvním výrobcem automobilů, který má svůj vlastní obchod eBay spravovaný ze svého německého ústředí. Ford prostřednictvím tohoto nového prodejního kanálu oslovuje přibližně 20 milionů uživatelů.
 
V nabídce je více než 1200 dílů příslušenství - od tažných zařízení po nabíjecí stanice pro elektromobily a plug-in hybridy. Obchod eBay doplňuje vlastní on-line obchod Fordu, který existuje od roku 2017, a prodejní kanály prostřednictvím servisních partnerů. „Partneři Fordu jsou a zůstanou nejdůležitějším kontaktním místem pro naše zákazníky,“ zdůrazňuje ředitel zákaznického servisu D-A-CH ve společnosti Ford-Werke Jörg Pilger.
 
Nejoblíbenějšími položkami v internetovém obchodě jsou zatím přepravní systémy, jako jsou nosiče zadních kol, rohože nebo vany do zavazadlového prostoru. „Autodíly a příslušenství jsou po léta jednou z našich největších produktových kategorií. Se společností Ford trh rozšiřujeme partnerství s automobilovým průmyslem o významného výrobce,“ říká ředitel eBay Motors Andreas Wielgoss.
 
Kromě prodeje příslušenství chce Ford od dubna na eBay nabízet také poukázky Economy Service. Zákazníci je mohou použít k zaplacení další služby značkového servisu předem za pevnou cenu a domluvit si schůzku se zúčastněnými maloobchodníky.