ford připravuje mustang mach-e pro evropu | Aktuality | autoweek.cz

Ford připravuje Mustang Mach-E pro Evropu

Ford připravuje Mustang Mach-E pro Evropu

06.05.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Crossover s profilem kupé a čistě elektrickým pohonem by se ještě letos měl začít prodávat také v Evropě.
Elektricky poháněný crossover Mustang Mach-E, dlouhý 471 cm a vysoký 160 cm, bude umožňovat výběr ze dvou variant akumulátorů a s pohonem zadních nebo všech kol (s duálním elektrickým pohonem). S příplatkovým akumulátorem Extended Range s kapacitou 99 kWh má umožnit dojezd až 600 km podle cyklu WLTP. Akumulátory jsou umístěny v podlaze mezi nápravami, což šetří místo a snižuje polohu těžiště. Při nabíjení výkonem až 150 kW ve stanici sítě Ionity získá Mustang Mach-E za 10 minut energii postačující k ujetí 93 km.

Mustang Mach-E je první projekt Ford Teamu Edison, „společnosti ve společnosti“ zaměřující se na vývoj vozidel s elektrickým pohonem nazvaná po vynálezci žárovky a velkém příteli Henryho Forda Thomasu Alva Edisonovi. Do vývoje Mustangu Mach-E byly od počátku zapojeny i technické týmy evropského Fordu. Podvozek, řízení, elektronický stabilizační systém i pohon všech kol proto budou mít pro Evropu specifické naladění, zohledňujícím specifické profily evropských silnic i řidičské zvyklosti. Mustang Mach-E pomocí dotykové obrazovky řidiči nabídne volbu ze tři jízdních režimů.

Zabudovaný modem FordPass Connect se postará o permanentní online připojení i o průběžné aktualizace vozu i funkcí komunikačního a zábavního systému Sync na dálku. systém Sync nejnovější generace lze ovládat hlasem nebo prostřednictvím dotykového displeje 15,5“. Mustang Mach-E rozpozná smartphone majitele když se blíží k vozidlu a poté odemkne dveře a spustí systémy vozidla.

Doporučená cena pro Německo je od 46 900 eur (1,2 milionu Kč).

Ford slibuje, že všechny v Evropě nově uváděné modely nabídne i v elektrifikované variantě a do konce roku 2021 na evropské trhy uvede 18 nových elektrifikovaných vozů. Na konci roku 2022 mají elektrifikované varianty představovat nadpoloviční většinu celkového objemu prodeje značky v Evropě a v provozu bude milion elektrifikovaných vozů značky. Ford rovněž podporuje elektrifikace investicemi do 1000 nabíjecích míst ve svých závodech a v sítích Ionity a FordPass Charging Network.

  • Ford připravuje Mustang Mach-E pro Evropu
  • Ford připravuje Mustang Mach-E pro Evropu
  • Ford připravuje Mustang Mach-E pro Evropu