ford puma do prodeje | Aktuality | autoweek.cz

Ford Puma do prodeje

Ford Puma do prodeje

07.10.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nové malé SUV, které se představilo nedávno na autosalonu IAA ve Frankfurtu, už je možné objednávat se základní cenou od 449 900 Kč. První dodávky se předpokládají v lednu 2020.
Autorizovaní prodejci Fordu začali přijímat objednávky na zcela nové malé SUV Puma z produkce rumunského závodu v Craiově. Puma přichází do prodeje výhradně se zážehovými tříválci 1,0 EcoBoost /92 kW (125 k) a mild-hybridní 1,0 EcoBoost /114 kW (155 k) mHEV. Budou spojeny s přímo řazenou šestirychlostní převodovkou. Samočinná převodovka bude k dispozici od června 2020.
 
Puma, navržená s využitím stejné platformy jako model Fiesta, vyniká největším zavazadlovým prostorem v segmentu s objemem 456 l (mHEV 406 l), přičemž jeho součástí je i tzv. Megabox, unikátní prostorná a omyvatelná plastová schránka vybavená výpustním otvorem. V megaboxu lze převážet například špinavé sportovní potřeby. Bláto se poté hadicí vystříká a špinavá voda odteče vypouštěcím otvorem. Po sklopení zadních sedadel je využitelný objem zavazadlového prostoru 1216 l (mHEV 1161 l).
 
Základní verzí výbavy je Titanium. Součástí její základní výbavy jsou mimo jiné i přední LED mlhová světla s automatickým přisvěcováním do zatáček, dálková světla s automatickým tlumením, bezdrátové nabíjení mobilních telefonů nebo rozpoznávání dopravních značek a bdělosti řidiče. Standardně se dodává také navigace s hlasovým ovládáním nebo vestavěný modem umožňující vzdálené ovládání vozu a vytvoření WiFi hotspotu. Puma Titanium s motorem 1,0 EcoBoost je k dispozici s cenou od 449 900 Kč resp. 484 900 Kč s motorem 1,0 EcoBoost mHEV.