ford tourneo custom bude ještě letos | Aktuality | autoweek.cz

Ford Tourneo Custom bude ještě letos

Ford Tourneo Custom bude ještě letos

24.03.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Ford oznámil, že letos uvede do prodeje nový model Tourneo Custom. Ten se stane prvním krokem na cestě ke kompletní generační obměně užitkových vozů Ford, která má být dokončena v roce 2014.

V sériové podobě se nový Ford Tourneo Custom představí na dubnovém autosalonu užitkových vozidel v britském Birminghamu. Tento vícemístný automobil byl jako koncepční studie předveden na nedávném autosalonu v Ženevě. Stane se prvním krokem na cestě ke kompletní generační obměně užitkových vozů značky Ford, která má být završena do v roku 2014.

Tourneo Custom bude nabízen v osmi i devítimístné verzi, s krátkým nebo dlouhým rozvorem náprav a z toho vyplývající celkovou délkou 4,97 nebo 5,34 m. Model s prodlouženým rozvorem pak nabízí ještě více úložného prostoru za třetí řadou sedadel. Díky výšce pod dva metry Tourneo Custom s rezervou splňuje běžná omezení maximální výšky vozidla pro vjezd do podzemních či krytých garáží.

Tourneo Custom byl postaven na nové globální platformě zkonstruované s cílem přinést do sektoru užitkových automobilů jízdní vlastnosti odpovídající osobním vozům, dokonalejší komfort pérování a nižší úroveň hluku. Vedle vynikající funkčnosti a spolehlivosti patří k hlavním přednostem vozu rovněž nízké provozní náklady, k nimž přispívá interval údržby dva roky či 50 000 km.

Pohonnou jednotkou je zdokonalená verze vznětového motoru Ford Duratorq TDCi 2,2 l ve třech stupních nejvyššího výkonu: 74, 92 a 114 kW. Spolu s šestirychlsotní převodovkou a systémem stop-start dosahuje Tourneo Custom kombinované spotřeby 6,9 l/100 km.

Interiér Fordu Tourneo Custom přináší do segmentu vícemístných užitkových automobilů pro přepravu osob zcela novou úroveň stylu a vyspělosti. Přístrojová deska obklopuje řidiče a zprostředkovává mu kontakt s technologiemi, jež jsou blízce příbuzné tomu, co je dnes k dispozici v osobních automobilech značky Ford.

Zadní sedadla mají zcela novou konstrukci, která umožní jejich přestavení do mnoha různých konfigurací, popřípadě úplné vyjmutí z vozu.

Vysokou technickou vyspělost vozu Tourneo Custom dokládá přítomnost následujících systémů:

- technologie ECOnetic - úsporná technická řešení v čele se systémem stop-start a inteligentním dobíjením

- systém SYNC s hlasovým ovládáním - umožňuje připojit a následně hlasem ovládat přenosná elektronická zařízení jako mobilní telefony nebo hudební přehrávače

- tísňové volání - nová funkce, založená na systému SYNC, poslouží k automatickému kontaktování záchranných složek v případě dopravní nehody

- vyspělý zádržný systém - čelní, boční i stropní airbagy

- parkovací kamera integrovaná do vnitřního zpětného zrcátka

- upozornění na neúmyslné opuštění jízdního pruhu a systém sledování bdělosti řidiče

"Výrazný nový Tourneo Custom signalizuje začátek revoluce v řadě užitkových vozů Ford," řekl Stephen Odell, předseda představenstva a generální ředitel Ford of Europe. "Zvenku i uvnitř vypadá fantasticky a nabízí mimořádnou každodenní všestrannost, stejně jako výborné jízdní vlastnosti."

Během roku 2012 Ford představí také větší a těžší varianty nového Transitu. Ty se mají prodávat po celém světě včetně Severní Ameriky a budou k dispozici i ve variantě s pohonem zadních kol.

Ford Tourneo Custom Concept se začne vyrábět v polovině roku 2012 v tureckém Kocaeli, zahájení prodeje v Evropě je plánováno na druhé pololetí letošního roku.

 

  • Ford Tourneo Custom bude ještě letos
  • Ford Tourneo Custom bude ještě letos
  • Ford Tourneo Custom bude ještě letos
  • Ford Tourneo Custom bude ještě letos