ford tourneo custom - ideální pro podnikání i rodinu | Aktuality | autoweek.cz

Ford Tourneo Custom - ideální pro podnikání i rodinu

Ford Tourneo Custom - ideální pro podnikání i rodinu

26.10.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Ford Tourneo Custom přináší do segmentu vícemístných užitkových automobilů řadu předností typických spíše pro osobní vozy. Bude nabízen v osmi i devítimístné verzi, s krátkým nebo dlouhým rozvorem náprav.

Ford očekává, že Tourneo Custom osloví svým výrazným designem, propracovaným interiérem, vyspělými jízdními vlastnostmi, moderní technikou a mimořádnou hospodárností novou generaci zákazníků, kteří hledají jeden univerzální automobil pro podnikání i volný čas.

Tourneo Custom bude nabízen v osmimístné a devítimístné konfiguraci. Zákazníci si budou moci vybírat také ze dvou délek vozu 4,97 nebo 5,34 m. Model s prodlouženým rozvorem nabízí více úložného prostoru za třetí řadou sedadel. Díky výšce pod dva metry Tourneo Custom splňuje regulace maximální výšky pro vjezd do podzemních či krytých garáží. Tuto přednost si zachová i při vybavení novým střešním nosičem, protože ten je skládací a ve složeném stavu nezvyšuje průjezdní výšku vozu.

Komerční provozovatelé i soukromí zákazníci ocení design interiéru a kvalitu dílenského zpracování. Interiér je po vzoru osobních automobilů orientován na řidiče, ale zároveň jeho zadní část svým vybavením a komfortem plně odpovídá moderním velkokapacitním automobilům pro přepravu osob. Unikátní, prostorově tvarovaná palubní deska obklopuje řidiče a zprostředkovává mu kontakt s technologiemi, jež příbuzné výbavě osobních automobilů značky Ford. Výškově i podélně seřiditelný volant usnadňuje nalezení optimální pozice řidičům nejrůznějších postav.

Sedadla v zadních dvou řadách mají novou konstrukci umožňující jejich přestavení až do třiceti různých konfigurací popřípadě jejich vyjmutí z vozu. Všechny tři řady sedadel jsou děleny v poměru 2:1, sestávají tedy z jednoho dvojsedadla a jednoho sedadla. Každé z nich lze zvlášť sklopit a všechna jsou navíc velmi lehká, aby je bylo možné snadno vyjmout. Sklápěcí mechanismus umožňuje sklopit opěradlo sedadla dopředu do vodorovné polohy, aby posloužilo jako pracovní plocha nebo piknikový stolek, popřípadě překlopit celé složené sedadlo vpřed a získat tak více prostoru například pro zavazadla. V rámci výbavy na přání si zákazníci mohou objednat také sedadla s nastavitelným úhlem opěradla, stejně jako loketní opěry pro vnější sedadla druhé řady.

Konstruktéři pro Tourneo Custom vyvinuli novou globální platformu, díky níž je vůz mnohem pevnější. Pevnost nosné struktury v krutu se zvýšila o 37 %. Nový Ford Tourneo Custom má optimalizovanou karoserii v jejíž konstrukci se poprvé objevuje vysokopevnostní ocel s přísadou bóru. Různé druhy vysokopevnostních ocelí tvoří více než 40 % karoserie, která je díky tomu pevná a lehká. Stejně jako nový Focus má i Tourneo Custom nejmodernější elektronický stabilizační program ESP s přesměrováním točivého momentu.

Motor 2,2 Duratorq TDCi je na výběr ve třech stupních nejvyššího výkonu: 74, 92 a 114 kW. Za přispění šestirychlostní převodovky a systému stop-start dosahuje Tourneo Custom kombinované spotřeby 6,5 l/100 km, což odpovídá emisím CO2 na úrovni 172 g/km. K nízkým provozním nákladům přispívá vedle samotné spotřeby paliva rovněž interval údržby až dva roky nebo 50 000 km.

Tourneo Custom bude nabízen ve třech stupních výbavy - základního Base, verze Trend a vrcholné Limited. Vyrábí se v tureckém Kocaeli.

Inteligentní technologie

Technickou vyspělost vozu Tourneo Custom dokládá přítomnost následujících systémů:

· systém SYNC s hlasovým ovládáním – umožňuje připojit a následně hlasem jednoduše ovládat přenosná elektronická zařízení jako mobilní telefony nebo hudební přehrávače,

·  automatické nouzové volání – speciální funkce, založená na systému SYNC, poslouží k samočinnému kontaktování záchranných složek v případě dopravní nehody,

·  nejmodernější audio/navigační systémy Ford – na přání včetně přijímače digitálního rozhlasového vysílání (DAB) nebo prémiové satelitní navigace s pětipalcovým multifunkčním displejem,

· upozornění na neúmyslné opuštění pruhu a systém sledování bdělosti řidiče – nejmodernější asistenční technologie upozorní řidiče, když se nevědomky vychýlí z jízdního pruhu nebo pokud jeho styl jízdy začne vykazovat známky únavy,

· asistent dálkových světelautomatický přepíná mezi dálkovými a potkávacími světly,

· omezovač rychlostiumožňuje řidiči zvolit si a udržovat vlastní rychlostní omezení prostřednictvím tlačítek tempomatu na volantu,

· parkovací kamera – integrovaná do vnitřního zpětného zrcátka,

· technologie ECOnetic – úsporná technická řešení v čele se systémem
stop-start a inteligentním dobíjením.

  • Ford Tourneo Custom - ideální pro podnikání i rodinu
  • Ford Tourneo Custom - ideální pro podnikání i rodinu
  • Ford Tourneo Custom - ideální pro podnikání i rodinu
  • Ford Tourneo Custom - ideální pro podnikání i rodinu