ford v craiově zahájil výrobu malého suv ecosport | Aktuality | autoweek.cz

Ford v Craiově zahájil výrobu malého SUV EcoSport

Ford v Craiově zahájil výrobu malého SUV EcoSport

13.10.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Malé SUV Ford EcoSport se nově vyrábí také v Evropě, a to v rumunské Craiově. Nová výroba je výsledkem investice ve výši 200 milionů eur. Od roku 2008 Ford v Craiově investoval už více než miliardu eur.
Ford ve svém montážním závodu v rumunské Craiově zahájil výrobu nového malého SUV EcoSport. Je to poprvé, co se EcoSport vyrábí na území Evropy (nepočítaje Rusko) a právě pro evropské trhy se bude vyrábět výhradně v Craiově. Jedná se o výsledek investice ve výši 200 milionů eur (v přepočtu přibližně 5,17 mld. Kč).
 
Slavnostního ceremoniálu se zúčastnili rumunský prezident Klaus Iohannis, ministerský předseda Mihai Tudose a další významní političtí představitelé.
 
Steven Armstrong, viceprezident skupiny Ford Motor Company a prezident pro Evropu, Střední východ a Afriku, na akci řekl: „Od uvedení tohoto modelu na evropské trhy v roce 2014 jsme prodali přibližně 150 000 EcoSportů. V loňském roce se počet prodaných kusů zvýšil o 40 %. Pro Ford je to významný model a já jsem velmi hrdý na skutečnost, že nový EcoSport vyrábíme v Rumunsku.“
 
Do konce roku vytvoří Ford v Rumunsku dalších 1700 pracovních míst. Celkový počet zaměstnanců ve výrobě automobilů a motorů tak stoupne na 3900. Od roku 2008 Ford v Craiově investoval už více než miliardu eur. Spolu s EcoSportem se bude v Craiově dále vyrábět i zážehový motor Ford 1,0 EcoBoost. Ford hledá příležitosti k dalšímu rozšiřování výrobního programu továrny v Craiově, aby mohl plně využít její kapacitu a vybavení.
 
„Craiova má před sebou slibnou budoucnost bude-li i nadále zlepšovat svoji konkurenceschopnost a provozní flexibilitu. Proto vítám, že národní vláda i naši partneři z místních úřadů si uvědomují nutnost zlepšení dopravní infrastruktury, což by nám pomohlo posílit postavení továrny,“ řekl Armstrong.
 
Nové kompaktní SUV Ford EcoSport přináší více všestrannosti, elegantnější vzhled a vyspělou techniku. Poprvé bude nabízen s inteligentním pohonem všech kol a debutovat v něm bude nový vznětový motor Ford 1,5 EcoBlue o výkonu 92 kW. V ergonomicky rozvrženém interiéru je 8“ středový dotykový displej. EcoSport nově nabízí tempomat s nastavitelným omezovačem rychlosti, zadní parkovací kameru nebo systém Sync 3. Další novinkou v nabídce je sportovně stylizovaná varianta ST-Line, jejíž vzhled je inspirovaný modely Ford Performance. Na českých silnicích se Ford EcoSport objeví začátkem příštího roku.
 
  • Ford v Craiově zahájil výrobu malého SUV EcoSport
  • Ford v Craiově zahájil výrobu malého SUV EcoSport
  • Ford v Craiově zahájil výrobu malého SUV EcoSport
  • Ford v Craiově zahájil výrobu malého SUV EcoSport