ford vignale mondeo | Aktuality | autoweek.cz

Ford Vignale Mondeo

Ford Vignale Mondeo

23.04.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Ford uvádí exkluzivní verzi Vignale Mondeo, první model z nové řady vozů Ford Vignale, které slibují prémiovou kvalitu a nabídku exkluzivních služeb. Každý vůz je v závěrečné fázi výroby ručně dokončen týmem zručných řemeslníků v novém oddělení Vignale Centre ve španělské Valencii.
Uvedením vozu Vignale Mondeo Ford Motor Company uvádí na trh speciální program Vignale.

Ford Vignale Mondeo je dostupné se čtyřdveřovou karoserií a jako kombi. Exkluzivní vzhled a provedení vozu podtrhuje kožené čalounění sedadel a palubní desky, zvláštní odstín metalického laku a speciální design litých 18" kol Vignale.
 
Nabídka pohonných jednotek zahrnuje nový vznětový motor Ford 2,0 l TDCi Bi-Turbo 154 kW a zážehový EcoBoost o výkonu 176 kW. K dispozici je také inteligentní pohon všech kol iAWD.
 
Ford Vignale Mondeo se vyznačuje vynikajícím odhlučněním. Jako první Ford v Evropě navíc přichází s aktivním potlačováním hluku Active Noise Cancellation. Pomocí trojice mikrofonů sleduje hluk motoru pronikající do interiéru a pokročilá technologie umožňuje vysílat z reproduktorů audiosystému cílené zvukové vlny, které hluk motoru sníží a tím zlepší atmosféru v kabině.
 
Nová aplikace pro chytré telefony Ford Vignale Service nabídne zákazníkům podporu spojenou s GPS službami, jako je funkce Vignale Park Me, může pomoci najít cestu k čerpací stanici a umožňuje na jedno stisknutí displeje vytočit linku pro nouzové volání nebo službu Vignale OneCall.
 
Bezpečnost cestujících na zadních sedadlech zvyšují unikátní airbagy integrované do bezpečnostních pásů, které Ford nabízí jako jediná automobilka.
 
Každý Ford Vignale se dokončuje ručně ve Vignale Centre, speciálním výrobním zařízením v továrně Ford ve španělské Valencii. Tuto verzi bude od května možné objednat po celé Evropě v prodejnách Ford Store výhradně v tzv. koutcích Vignale. Ceny v ČR začínají na 929 990 Kč.
 
V roce 2015 Ford otevře v Evropě 200 provozoven Ford Store a v budoucnu plánuje rozšířit jejich síť na 500. V koutku Vignale je možné si také prohlédnout a zakoupit výrobky ze speciální kolekce Vignale Collection, vytvořené stejným týmem designérů, který navrhl modelovou řadu vozů Vignale.
 
Zákazníci Vignale mohou využívat speciální služby sestavené podle jejich individuálních požadavků. Za tímto účelem mají k dispozici manažera Vignale a bezplatnou asistenční linku Vignale OneCall, poskytující služby 24 hodin denně. K nabízeným službám patří mimo jiné vyzvednutí vozu u zákazníka, pokud je potřeba provést servis, a jeho následné vrácení.
 
 „Naší vizí je, aby Vignale přineslo svým vlastníkům unikátní uživatelskou zkušenost a stalo se nedílnou součástí jejich životního stylu. Začínáme s Fordem Vignale Mondeo, ale ještě letos uvedeme i Ford Vignale S‑MAX,“ řekl Jim Farley, výkonný viceprezident Ford Motor Company a prezident Ford of Europe, Middle East and Africa.
  • Ford Vignale Mondeo
  • Ford Vignale Mondeo
  • Ford Vignale Mondeo
  • Ford Vignale Mondeo