francouzská exkluzivita: 508 peugeot sport engineered | Aktuality | autoweek.cz

Francouzská exkluzivita: 508 Peugeot Sport Engineered

Francouzská exkluzivita: 508 Peugeot Sport Engineered

21.02.2022 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nový Peugeot 508 Peugeot Sport Engineered Hybrid 360 se řadí mezi dražší sportovní sedany. Jde o nejvýkonnější sériový vůz, jaký kdy Peugeot vyrobil.
Mnoho prvků tohoto vozu pochází z motoristického sportu. Za jeho vznikem stojí Peugeot Sport Engineered, divize společnosti Peugeot zaměřená na vysoce výkonné vozy. Na základě toho vzniklo označení 508 Peugeot Sport Engineered. Tento unikátní automobil v sobě kombinuje hybridní technologii s maximálním potěšením z jízdy.
 
Hybridní systém pohonu poskytuje největší výkon 265 kW (360 k) a točivý moment 520 N.m dosažený kombinací zážehového motoru se dvěma elektromotory. Pohon všech kol zajišťuje optimální trakci za všech povětrnostních podmínek. Vůz dosahuje zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,2 s, maximální rychlost je elektronicky omezená na 250 km/h. Přitom podle metodiky WLTP vykazuje spotřebu pouze 2,03 l/100 km a emise CO2 46 g/km.
 
Už tak dynamický vzhled Peugeotu 508 je u tohoto vozu vylepšen o mnoho prvků. Ještě sportovnější vzhled zajišťují nová černá maska ​​chladiče s plovoucími lamelami, prahy a kola 20“ s pneumatikami Michelin Pilot Sport 4S. Vstupy vzduchu jsou v barvě kryptonit, kterou najdeme i v Peugeot i-Cockpitu v grafice digitálního sdruženého přístroje a na centrálním 10“ HD displeji.
 
Podvozek přináší optimalizaci proměnlivé charakteristiky tlumení se třemi režimy (Confort/Hybrid/Sport). Světlá výška je snížená a rozchod kol je vpředu i vzadu rozšířen. Kotouče brzd mají vpředu průměr 380 mm a třmeny jsou čtyřpístkové. Dodává se se všemi asistenčními systémy dostupnými u řady Peugeot 508 vč. nočního vidění (Night Vision).
 
Pro 508 PSE jsou na výběr jen tři barvy karoserie: šedé Selenium Grey, černé Perla Nera Black a bílé Mother of Pearl White. Všechny monogramy vozidla jsou černé, aby zdůraznily sportovní charakter vozu.
 
Vůz 508 PSE se vyrábí ve francouzském městě Mulhouse. Objednávky tohoto modelu se v České republice řeší individuálně prostřednictvím koncesionářů značky Peugeot. Netvoří součást naší standardní nabídky a není pro něj sestaven klasický ceník či konfigurátor. Základní cena pro 508 Peugeot Sport Engineered je 1 700 000 Kč.

  • Francouzská exkluzivita: 508 Peugeot Sport Engineered
  • Francouzská exkluzivita: 508 Peugeot Sport Engineered
  • Francouzská exkluzivita: 508 Peugeot Sport Engineered