free2move v paříži zařadí do nabídky citroën ami | Aktuality | autoweek.cz

Free2Move v Paříži zařadí do nabídky Citroën Ami

Free2Move v Paříži zařadí do nabídky Citroën Ami

09.03.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Carsharing Free2Move na jaře do své nabídky služeb sdílení automobilů v Paříži zařadí novinku značky Citroën kompaktní objekt mobility Ami, který lze řídit od 16 let bez řidičského oprávnění.
Značka zajišťující mobilitu Free2Move, patřící do koncernu PSA, na jaře do své nabídky vozů přidá inovativní Citroën Ami - 100% ëlectric. Ami je objekt mobility zvláště vhodný do města. S elektrickým pohonem, mimořádně kompaktní a přitom pohodlné vozítko umožňuje jízdu dvou osob sedících vedle sebe.
 
Free2Move nabízí Ami v rámci carsharingu bez potřeby řidičského oprávnění od 16 let věku. Ami bude k dispozici bez minimální doby pronájmu se dvěma tarify:
- bez předplatného stojí pronájem 0,39 € (10 Kč)/min, 18 € (457 Kč) za první hodinu a za následující hodiny 9 € (229 Kč)/hod, 60 € (1523 Kč) za den.
- s měsíčním předplatným 9,90 € (250 Kč) bez smluvního závazku stojí nájemné 0,26 € (6,60 Kč)/min, 12 € (305 Kč) za první hodinu a za následující hodiny 6 € (152 Kč)/hod a 40 € (1015 Kč) za den.
Bez ohledu na to, jak dlouhá je doba pronájmu vozu, vždy je automaticky aplikován nejvýhodnější tarif, např. od 46. minuty pronájmu Free2Move uplatňuje sazbu, která je pro klienta výhodnější.
 
Free2Move je hlavní provozovatel sdílených služeb mobility v Paříži. Umožňuje přes mobilní aplikaci najít a rezervovat více než 500 elektromobilů v samotné Paříži, ale také v blízkých městech Issy-Les-Moulineaux, Vanves, Sèvres, Saint-Cloud a Saint-Mandé. Vozový park Free2Move v současné době tvoří pětidveřové čtyřmístné elektromobily Citroën C-Zéro a Peugeot i0n.
 
Po příjezdu do cíle může uživatel zdarma parkovat na autorizovaných parkovacích místech a na stanicích Autolib zobrazených v aplikaci Free2Move. Pro optimální cestu přesně dle potřeb uživatele je zajištěn přístup také k řadě dalších služeb mobility, jako jsou elektroskútry, jízdní kola, koloběžky, veřejná doprava atd.