future port prague 2019 nově | Aktuality | autoweek.cz

Future Port Prague 2019 nově

Future Port Prague 2019 nově

06.05.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Největší mezinárodní futuristická akce ve střední Evropě se přesouvá na pražské Výstaviště a chystá řadu novinek.
Třetí ročník největší futuristické konference a festivalu ve střední Evropě Future Port Prague 2019 se letos uskuteční 10. a 11. září v areálu pražského Výstaviště. Druhé úterý v září se otevřou brány akce, v rámci níž se návštěvníci opět dotknout budoucnosti.
 
Stejně jako v předchozích dvou letech zamíří do Prahy desítky řečníků ze všech koutů světa, kteří budou diskutovat dopad exponenciálních technologií na život a byznys a hledat pozitivní scénáře budoucnosti.
 
Letošní novinky
Jako každý rok bude Future Port Prague tvořen festivalem nabitým interaktivními ukázkami technologií a souběžně probíhající konferencí orientovanou na středoevropské lídry z byznysu, průmyslu, školství a politiky.
 
Příspěvky a prezentace letošní konference budou zaměřené na budoucnost vzdělávání, zdraví, mobility, měst, bezpečnosti, e-commerce, jídla či budoucnost leadershipu a lidstva jako takového.
„Future Port Prague je setkáním aktivních lidí, firem a organizací, kteří chápou, že prudký rozvoj technologií je nezadržitelný fenomén, který nám v naší malé zemi, otevírá úplně nové možnosti, jak se zapojit do tvorby globální budoucnosti. Díky větší dostupnosti a levnější ceně technologií dnes můžete z Prahy nebo Brna dělat projekty, které dřív byly vyhrazené místům jako Silicon Valley. Letošní snahou je moderní technologie přiblížit účastníkům stále více a více interaktivně a zároveň se zaměříme na další témata, která jsou dnes aktuální – jako například budoucnost v oblasti soukromí či vzdělávání,“ říká ředitel festivalu a spoluzakladatel pořádající organizace Etnetera Group Martin Holečko.
 
Vedle konference si velkou oblibu loni i předloni získal doprovodný futuristický festival, který je po oba dva dny součástí Future Port Prague. V letošním roce bude rozdělený na dvě části. První den bude určený pro odbornou veřejnost a firemní návštěvníky, druhý den se otevře široké veřejnosti, technologickým nadšencům, školám a studentům.
 
Kromě více než stovky vystavovatelů se můžeme těšit na technologické inovace z celého světa, včetně robotů, virtuální reality, umělé inteligence, biotechnologií, 3D tiskáren, nových materiálů, elektrických a autonomních vozidel či dalších chytrých technologií.
 
Záštitu nad festivalem Future Port Prague 2019 převzal primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib a generálním partnerem letošní akce se stala Komerční banka.
 
Úspěchy zrozené na Future Port Prague aneb jak festival posouvá podnikání
 
Škoda Auto: dosud největší vzdělávací a inspirativní akce firmy
Festival v loňském roce Škoda Auto využila jako hub, kde se setkalo přes 850 zaměstnanců včetně členů nejvyššího vedení v čele s předsedou představenstva společnosti Škoda Auto Bernhardem Maierem. Účastníci akci využili k inspiraci novými technologiemi a hledání nápadů a nových konceptů, které by mohli v práci využít.
 
Zaměstnanecký průzkum po akci ukázal, že 89 % respondentů shledalo technologie zásadní pro budoucnost firmy, 90 % dotazovaných se chce dále rozvíjet v oblasti inovativních technologií a digitalizace. Téměř desítka konkrétních technologií představených na festivalu je analyzována pro použití v rámci Škoda Auto, 9 navazujících workshopů pro více než 120 zaměstnanců bylo realizováno po skončení festivalu. Škoda Auto v návaznosti na festival Future Port Prague dále podporuje v Mladé Boleslavi inovační workshopy a pracovní skupiny, o které projevila zájem stovka zaměstnanců mladoboleslavské automobilky.
 
Q Designers: za dva dny domluvené schůzky na dva měsíce dopředu
Kreativní studio Q Designers, které stojí za projektem The Greenest Company, na stánku ukázali jejich Space Monitor sloužící k měření kvality prostředí v kancelářích. Space Monitor tvoří malý květník s kávovníkem a zároveň senzory na CO2, teplotu, vzdušnou vlhkost, prachové částice, biotoxiny, světelné a akustické podmínky. Nový projekt se poprvé uvedl právě na Future Port Prague.
 
„Asi půl hodiny po otevření bran festivalu se u nás zastavili manažeři zodpovědní za budovy Škoda Auto a za chvilku jsme měli domluvenou první schůzku v Mladé Boleslavi. Dělali jsme si legraci, že za první hodinu výstavy máme hotovo a můžeme to jít někam zapít,“ říká Jindřich Fialka.