fúze carsharingových služeb hoppygo se smilecar | Aktuality | autoweek.cz

Fúze carsharingových služeb HoppyGo se SmileCar

Fúze carsharingových služeb HoppyGo se SmileCar

09.04.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda DigiLab posiluje svou platformu pro carsharing HoppyGo fúzí se SmileCar Leo Expressu. Nový společný podnik umožňuje kombinaci carsharingu s autobusovou a železniční dopravou. Škoda Auto se tak stává jedním z největších poskytovatelů peer-to-peer carsharingu v České republice.
Platforma pro sdílení aut HoppyGo fúzuje s carsharingovou službou SmileCar od Leo Expressu. Zákazníci budou moci veškeré nabídky uceleného konceptu mobility objednávat a vyúčtovávat prostřednictvím jediné mobilní aplikace.
 
Díky společnému podniku se HoppyGo stává jednou z největších platforem v České republice. Protože HoppyGo je i nadále značkou Škoda Auto DigiLabu, stává se Škoda Auto DigiLab současně jedním z největších poskytovatelů peer-to-peer carsharingu v České republice. Škoda Auto tak učinila další krok na cestě od čistě tradičního výrobce automobilů k poskytovateli služeb mobility.
 
„Nový společný podnik Škoda Auto DigiLabu v praxi realizuje dva důležité prvky: sdílenou ekonomiku a multimodální mobilitu s propojením více druhů dopravy,“ řekl Andre Wehner, Chief Digital Officer automobilky při prezentaci společného podniku v Praze.
 
Jarmila Plachá, vedoucí Škoda Auto DigiLabu, zdůrazňuje: „Peer-to-peer carsharing je jedním z nejdůležitějších trendů mobility. Se společným podnikem HoppyGo tento koncept rozšiřujeme o multimodální dopravu. HoppyGo je důležitým krokem v dalším vývoji komplexních služeb mobility.“
 
„Náš společný projekt nabízí řešení všech dnešních problémů s dopravou, ať už s její udržitelností, infrastrukturálními omezeními ve městech a na silnicích, či problémů s dopravní obslužností. Naším cílem je, aby byl carsharing od HoppyGo dostupný v celé střední Evropě a zejména tam, kde již staví vlaky a autobusy Leo Express,“ řekl generální ředitel společnosti Leo Express Peter Köhler.
 
Škoda Auto nový společný podnik představila při zahájení akce Smart Mobility Hackathon v Praze. Při této soutěži, kterou Škoda Auto DigiLab podporuje z pozice partnera a spoluorganizátora, zúčastněné týmy navrhují a vyvíjejí projekty individuální mobility budoucnosti. Škoda Auto DigiLab nejprve etabloval HoppyGo v Praze. Majitelé aut, kteří chtějí své vozy pronajímat, a zájemci o tuto službu se rychle a jednoduše vzájemně najdou pomocí aplikace v chytrém telefonu.
 
Zapojení železniční a dálkové autobusové dopravy a integrace platformy SmileCar nyní nabídku povyšuje na novou úroveň. V budoucnu mohou uživatelé HoppyGo od své aplikace dostávat i návrhy na multimodální kombinace svých cest, tedy kombinace několika dopravních prostředků. V návaznosti na dálkové autobusové a vlakové spoje si lze v cílové destinaci jednoduše pronajmout soukromé auto. Stále více uživatelů HoppyGo proto své vozy přistavuje do blízkosti zastávek dálkových autobusů nebo nádraží. Díky společnému podniku je nyní k dispozici více než 750 automobilů s rostoucí tendencí. Nabídka carsharingu se zaměřuje zejména na mladé uživatele, pro které význam vlastnictví osobního vozu ustupuje do pozadí. Atraktivní je tato nabídka i pro lidi, kteří se vlastnictví vozu nechtějí vzdát a současně jsou otevřeni nových konceptům mobility.