gefco z kolína odbavilo svou největší fleetovou zakázku | Aktuality | autoweek.cz

GEFCO z Kolína odbavilo svou největší fleetovou zakázku

GEFCO z Kolína odbavilo svou největší fleetovou zakázku

20.11.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost GEFCO, evropská jednička v logistice pro automobilový průmysl, odbavila ze své kolínské pobočky během tří měsíců rekordní fleetovou zakázku 1089 vozů Peugeot.
Společnost GEFCO své kolínské pobočce během tří měsíců postprodukčně upravila více než tisíc lehkých užitkových vozů Peugeot, které následně, dle stanoveného harmonogramu, přepravila klientovi, českému poskytovateli listovních a balíkových služeb, do 12 dep po České republice.
 
GEFCO již po čtvrté v řadě zajistilo v rámci postprodukčních operací (PPO) úpravu flotily vozů pro českého poskytovatele listovních a balíkových služeb. Celkem 1089 vozů typu Peugeot Boxer, Partner a Rifter bylo přepraveno do kolínské pobočky GEFCO přímo z výrobních závodů producenta v několika zemích, upraveno a následně dodáno do 12 dep zákazníka po celé České republice dle stanoveného harmonogramu v průběhu pouhých tří měsíců.
 
„Jsem hrdý na práci našeho týmu expertů. Opakované zakázky tak velkého rozměru potvrzují nejen kvalitu naší práce, ale i schopnost jít až na hranice možností a i v dnešní době zajistit velmi rychle úpravu i distribuci aut do cílových destinací přesně dle požadavků klienta,“ komentoval zakázku ředitel logistiky hotových vozů pro Českou republiku a Slovensko Miloš Mrázek.
 
Šlo o největší fleetovou zakázku v celé historii společnosti GEFCO v České republice. Pro zajištění logistiky z výrobních podniků i následně do dep koncového klienta byla využita ekologická železniční přeprava vozidel v kombinaci se silniční dopravou.
 
Zakázku pro klienta realizoval tým expertů z kolínské pobočky společnosti. Postprodukční úpravy na míru byly realizovány jak v interiéru, tak i na exteriéru vozidel. Konkrétně šlo o:
- instalaci 12V zásuvky v dosahu řidiče pod trvalým napětím
- montáž přídavného osvětlení nákladového prostoru umožňujícího čtení textů na zásilkách uvnitř nákladového prostoru
- montáž zadní parkovací kamery
- přezutí sezonních pneu
- montáž protiskluzové podlahy v nákladovém prostoru
- zabezpečení ochrany nákladového prostoru pomocí kompletního vnitřního obložení
- montáž vnitřního obložení stěn v nákladovém prostoru
- polepení vozů brandem poštovního distributora
- doplnění povinné výbavy vozů včetně reflexních vest
- natankování 10 litrů PHM do každého z vozů
U vozů typu Rifter byla též instalována posuvná přepážka v nákladovém prostoru a montáž zadních parkovacích kamer a displeje v zorném poli řidiče.
 
U všech vozů byla provedena také příprava před doručením - tzv. PDI (Pre-delivery Inspection) a byly doplněny kompletní sady návodů k použití.
 
Postprodukční operace pro zvýšení komfortu i prodloužení užitné doby
Postprodukční operace dělá společnost GEFCO v České republice již více než 12 let. „Prvními našimi klienty byli přímo producenti automobilů, pro které jsme dělali úpravy menších sérií nových aut, které se nevyplatí realizovat přímo na výrobní lince,“ popisuje fenomén postprodukčních úprav u nových vozů Miloš Mrázek a dodává, že množina klientů se stále rozrůstá.
 
Dnes již společnost upravuje nejen speciální série pro výrobce vozů, ale také firemní flotily. Zatímco úpravy exteriéru jsou často designového charakteru - branding firemních vozů a limitovaných edic, instalace v interiéru mají hlavně zvýšit komfort užívání vozu a prodloužit jeho užitnou dobu.
 
„Na všechny úpravy, které u nás realizujeme, jsou pracovníci vyškoleni a kvalita instalací je tedy stejná, jako v případě realizace přímo na výrobní lince,“ vysvětluje Miloš Mrázek. Klient pak profituje z faktu, že vozidlo je mu již doručeno plně obrandované, upravené na míru a vybavené k okamžitému uvedení do silničního provozu.