kompaktní nissan dostane jméno pulsar | Aktuality | autoweek.cz

Kompaktní Nissan dostane jméno Pulsar

Kompaktní Nissan dostane jméno Pulsar

19.05.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nový rodinný kompaktní model automobilky Nissan se bude jmenovat Pulsar. Ze španělské továrny by mělo vyjíždět 80 000 Pulsarů ročně.

Nissan se už brzy vrátí do hlavního segmentu evropského trhu - mezi kompaktní vozy. Nový model bude představen už v úterý 20. května 2014. Prostorný pětidveřový hatchback byl navržen tak, aby plnil specifické nároky evropských zákazníků. Vznikl na nové alianční platformě CMF stejně jako Qashqai nebo X-Trail.

 

Vyrábět se bude ve španělském závodu společnosti Nissan v Barceloně. Novinka se v celé Evropě začne prodávat na podzim 2014

 

Společnost Nissan zaútočí na postavení největších bestselerů, jako jsou Golf, Astra nebo Focus, s novým modelem, který dostane jméno Pulsar. Toto jméno již dlouho patří do historie modelů značky Nissan. Poprvé se objevilo v roce 1978. V uplynulých čtyřiceti letech toto jméno neslo mnoho modelů na asijském a australském trhu.

 

Označení Pulsar se na počátku 90. let objeviloi na některých evropských trzích u sportovních verzí modelu Sunny. Na rozdíl od Japonska, jižní Asie nebo pacifické oblasti ale toto jméno zde není takovým pojmem. Už nyní je jasné, že Pulsar brzy dostane i atraktivní verzi Nismo. Současně ale bude v souladu s požadavky legislativy některých zemí připravena i velmi úsporná verze.

 

Pulsar bude doplněním modelové nabídky vedle modelu Qashqai stejně, jako Juke doplňuje menší modely Micra a Note. Bude tedy určen pro ty zákazníky, kteří si nechtějí v žádném případě pořizovat crossover. Nissan v Evropě naposledy nabízel kompaktní hatchback v roce 2006, kdy skončil prodej neúspěšného modelu Almera.