gefco zajistí distribuci vozů toyota a lexus | Aktuality | autoweek.cz

GEFCO zajistí distribuci vozů Toyota a Lexus

GEFCO zajistí distribuci vozů Toyota a Lexus

30.06.2020 | | Aktuality

GEFCO Česká republika i nadále zajistí pro společnost Toyota distribuci nových vozů k dealerům na českém, slovenském a maďarském trhu. Smlouva o distribuci hotových vozů byla uzavřena na další tři roky. Předpokládaný objem přepravených aut je 120 000.  
GEFCO Česká republika se společností Toyota spolupracuje již od roku 2008. Před 12 lety, kdy spolupráce začala, zajišťovalo GEFCO skladování vyrobených vozů a jejich distribuci do obchodních zastoupení v rámci českého trhu. V průběhu následujících let se poskytované služby postupně rozšiřovaly. Vozy značek Toyota a Lexus se dnes z kolínského centra distribuují nejen do České republiky, ale i do Maďarska a na Slovensko, a to s vysokou přidanou hodnotou v podobě kontroly před dodáním (PDI) a postprodukčních úprav (PPO).
 
Klíčem k úspěchu jsou služby s vysokou přidanou hodnotou
Toyota je značka známá svým vysokým standardem kvality. Centrum GEFCO v Kolíně splňuje nejpřísnější normy a požadavky stanovené výrobcem vozů a díky tomu je oprávněno realizovat postprodukční operace u skladovaných vozů. Benefitem pro zákazníka jsou nižší náklady a pro koncového klienta kratší doba dodání při stejné kvalitě jako při dodávkách od výrobce.
 
„V našem workshopu jsme schopni realizovat až 90 druhů instalací, a to od jednoduchých, které trvají 5 minut, až po složité úpravy trvající několik hodin. Technicky jde o designové úpravy, elektronické či technické instalace, jako jsou montáže GPS navigace, alarmu, mlhovek, tažných zařízení, čalounění sedaček a mnoho dalších,“ popisuje ředitel divize FVL společnosti GEFCO pro Českou republiku a Slovensko Miloš Mrázek.
 
Služby na obou trzích díky spolupráci v rámci klastru
Kolín je pro společnost Toyota klíčovým uzlem českého, slovenského i maďarského dodavatelského řetězce. Díky přístupu a vysoké kvalitě poskytovaných služeb se postupem času stal také místem kontroly kvality, v němž je v průběhu skladování a před samotným dodáním vozu koncovému zákazníkovi každé vozidlo důkladně zkontrolováno a připraveno pro zahájení provozu. Po vytvoření klastru Česká republika- Slovensko z Kolína GEFCO odbavuje distribuci všech vozidel značek Toyota a Lexus pro tři výše zmíněné trhy.
 
„Jsem hrdý na naše týmy v Česku i na Slovensku. Spolupracují intenzivně v rámci klastru a přinášejí vynikající výsledky, díky nimž jsme schopni rozvíjet naše aktivity, plnit očekávání našich zákazníků a obnovovat smlouvy s dlouholetými partnery, jako je Toyota,“ vyzdvihl nadnárodní rozměr spolupráce v rámci klastru generální ředitel GEFCO Česká republika a Slovensko Aleksander Raczynski.