gm-avtovaz připravuje chevrolet niva nové generace | Aktuality | autoweek.cz

GM-AvtoVAZ připravuje Chevrolet Niva nové generace

GM-AvtoVAZ připravuje Chevrolet Niva nové generace

01.07.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Výroční zasedání akcionářů a představenstvo společnosti GM-AvtoVAZ schválily postup výstavby nových výrobních zařízení vlastněných společným podnikem JV Systems v Togliatti i vývojové práce na voze Chevrolet Niva nové generace, který se jako koncept představí na autosalonu v Moskvě.

Před rokem byla na území ZEZ Togliatti na ploše 20 hektarů zahájena výstavba nové karosárny a lisovny, stejně jako logistického centra a průmyslových laboratoří. Přes určitá dílčí zdržení, nepřekračující běžný rámec pro tak složitý projekt, podle GM-AvtoVAZ vše probíhá dobře. Na konci roku 2014 bude uvezen do provozu sklad náhradních dílů. Ostatní stavby by měly být dokončeny do roku 2015.

 

Přípravu technologického vybavení má na starosti divize pro mezinárodní operace GMIO (General Motors International Operations), zajišťující ve více než 60 závodech ve 30 zemích dodržování standardů systémů GM. Celková investice do projektu dosáhne 209 milionů dolarů, přičemž zde bude vytvořeno více než 1000 nových pracovních míst.


Na srpnovém moskevském mezinárodním autosalonu MIMS 2014 společnost GM-AvtoVAZ představí koncept nové generace SUV Chevrolet Niva. Koncept poskytne velmi dobrou představu o designu nové generace vozu Niva. Ta má být bližší designovému stylu Chevroletu, ale stále to ještě má být Niva.

 

V dubnu skončily jízdní testy prototypů pro ověření rozložení agregátů. Podle výsledků těchto testů vůz nové generace údajně má výjimečné terénní schopnosti stejně jako současný model. To je velmi důležité pro klíčové zákazníky, jak uvádí tisková zpráva GM-AvtoVAZ.

 

V další fázi se bude ověřovat uspořádání montážních celků a montáž prototypů. Pak tam budou následovat laboratorní testy prototypů pro nastavení motoru a převodovky. Poté to budou zahájeny dynamické testy na různých terénních tratích v Evropě. GM-AvtoVAZ chce dosáhnout toho, aby první auto vytvořené společně bylo plně v souladu s vysokými požadavky na kvalitu GM.

 

Zahájení výroby nové generace Chevroletu Niva je plánováno na prosinec roku 2015. V nabídce se objeví i verze jen s pohonem předních kol a samočinná převodovka. Základem však samozřejmě bude nová generace SUV se stálým pohonem všech kol. Na bázi nové generace Chevroletu Niva se objeví i další karosářské varianty včetně minivanu a pick-upu.

  • GM-AvtoVAZ připravuje Chevrolet Niva nové generace
  • GM-AvtoVAZ připravuje Chevrolet Niva nové generace
  • GM-AvtoVAZ připravuje Chevrolet Niva nové generace