golf viii: začalo odpočítávání | Aktuality | autoweek.cz

Golf VIII: začalo odpočítávání

Golf VIII: začalo odpočítávání

29.08.2019 | Global Press Agentur | Aktuality

Přes veškerou euforii, která obklopuje elektromobily, když Volkswagen uvádí nový Golf, jde o mimořádnou událost. Kompaktní bestseller už se vyrábí v sedmé generaci a vyrobeno bylo víc než 35 milionů kusů. Pro další úspěch značky má existenční význam.
Představení osmé generace modelu Golf Volkswagen stáhl z IAA ve Frankfurtu, protože tam bude vše zaměřeno jen na velkou premiéru elektricky poháněného modelu nové generace ID.3. Světová premiéra Golfu VIII se proto odehraje až později na podzim ve Wolfsburgu.
 
Maskované prototypy Golfu VIII v současné době procházejí závěrečnými programy zkoušek. Přes úmyslně matoucí pruhy fotografie ukazují, že to bude skutečný golf - pětidveřový hatchback s obvyklými proporcemi. Hlavní designér Volkswagenu Klaus Bischoff je nicméně přesvědčen: „Osmá generace bude okouzlující!“
 
Kapitola „vnitřní hodnoty“ je také vzrušující. Podle jeho tvůrců se nový Golf posunul do věku digitalizace, asistovaného řízení a online funkcí a služeb. Tuto epochu „bude utvářet novými impulsy,“ tvrdí ve Wolfsburgu.