goodyear s technologií soundcomfort | Aktuality | autoweek.cz

Goodyear s technologií SoundComfort

Goodyear s technologií SoundComfort

08.11.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Goodyear nabízí v zimě klidnější jízdu díky nové řadě zimních pneumatik s technologií SoundComfort. Technologie Goodyear SoundComfort snižuje hluk v interiéru v průměru až o 50 % (- 4 dbA).
Goodyear představil novou řadu zimních pneumatik vybavených technologií SoundComfort. Po úspěšném zavedení této technologie pro snižování hluku do řady letních pneumatik nyní společnost Goodyear umožňuje, aby si zákazníci vybírali s technologií SoundComfort i pneumatiky zimní.
 
Čím je jízda tišší, tím je pohodlnější. Na hlučnosti v interiéru vozidla se podílí řada vlivů: vítr, rychlost jízdy, podmínky na silnici, hluk motoru a konstrukce vozu a samozřejmě také pneumatiky. V úsilí o snížení hluku v kabině mají právě pneumatiky ve srovnání s jinými konstrukčními řešeními, například systémem odpružení, největší potenciál, a to jak kvůli ceně, tak i hmotnosti.
 
Jedním z hlavních zdrojů hluku pneumatik je rezonance prostoru uvnitř pneumatiky, která vzniká vibrací vzduchu uvnitř pneumatiky a přenáší se do konstrukce vozidla. Technologie SoundComfort značky Goodyear působí tak, že omezuje rezonanci vzduchu přímo v pneumatikách.  
 
Goodyear vybavuje vnitřní povrch pneumatiky dílem polyuretanové pěny. Vrstva pokročilé pěny s otevřenými buňkami snižuje vibrace vzduchu a vytváří tak příjemné prostředí pro řidiče a cestující, kterým umožňuje, aby si mohli vychutnat i během jízdy poslech hudby či konverzaci. Technologie SoundComfort dokáže bez jakéhokoli omezení jízdního výkonu snížit hluk v kabině ve srovnání s běžnými pneumatikami až o polovinu. Pěna je tak lehká, že nemá žádný vliv na kilometrový proběh, valivý odpor či rychlost vozidla.
 
  • Goodyear s technologií SoundComfort
  • Goodyear s technologií SoundComfort
  • Goodyear s technologií SoundComfort