harald ludanek odchází | Aktuality | autoweek.cz

Harald Ludanek odchází

Harald Ludanek odchází

10.07.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Volkswagen Užitkové vozy oznámila, že její vedoucí vývoje Harald Ludanek k 1. srpnu odchází na vlastní žádost na odpočinek. Jeho nástupcem bude Axel Anders. Harald Ludanek sehrál v minulosti významnou roli jako technický šéf Škoda Auto.
Harald Ludanek (58) na vlastní žádost opustí své místo v představenstvu Volkswagen Užitkové vozy v Hannoveru. Jeho místo zaujme dosavadní vedoucí s odpovědností za koncepty vozidel, simulace a řízení výroby Axel Anders (56).
 
Ludanek vystudoval strojní inženýrství a od roku 1992 působil v koncernu Volkswagen. V letech 2002 až 2007 byl vedoucím technického vývoje ve Škoda Auto. Zde stál u zrodu několika klíčových modelů. Pod jeho vedením vytvořený model Roomster, představený v roce 2006, měl zcela mimořádný globální význam z hlediska zcela nového přístupu k využití ve velkém vyráběných platforem. Ludanek s pracovníky technického vývoje Škoda Auto tehdy udělali něco do té doby nepředstavitelného - spojil přední a zadní část ze dvou odlišných platforem. To se svým způsobem stalo předznamenáním principu modulárních platforem, na nichž je dnes založena většina velkosériové produkce.
 
Z Mladé Boleslavi Ludanek odešel do technického vývoje Volkswagenu. V letech 2012 až 2016 byl členem představenstva pro technický vývoj švédského výrobce nákladních vozidel Scania. Počátkem roku 2016 odtud přešel do Hannoveru, aby se stal členem představenstva VW NF pro technický vývoj. Zde spolupracoval se svým nástupcem z Mladé Boleslavi Eckhartem Scholzem.