hasiči žádají větší podporu pro případy požárů elektromobilů | Aktuality | autoweek.cz

Hasiči žádají větší podporu pro případy požárů elektromobilů

Hasiči žádají větší podporu pro případy požárů elektromobilů

29.08.2021 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Svaz německých hasičů DFV tvrdí, že si výrobci elektromobilů neplní své povinnosti pro případy požárů elektromobilů. V případě jejich požáru by automobilky měli vyslat specialisty.
Svaz německých hasičů DFV požaduje větší podporu ze strany automobilového průmyslu pro případy likvidace požárů elektromobilů. „Výrobci si dosud dostatečně neplní svoji odpovědnost za elektrická auta a související rizika v případě jejich požáru,“ řekl Peter Bachmeier, předseda odborného výboru pro preventivní ochranu před požárem a nebezpečím Svazu německých hasičů.
 
Riziko požáru není u elektromobilu vyšší než u vozidel s motorem na benzin. Uhasit hořící akumulátor je však často složitější a zdlouhavější. „Normální auto vyhasne za čtvrt hodiny a spotřebujeme na něj 500 litrů vody. V případě požáru elektromobilu jsou hasiči často vytížení dvě až tři hodiny a spotřebují 10 000 litrů vody,“ uvedl Bachmeier.
 
„Kromě toho se musí elektrická vozidla sledovat po dobu 72 hodin po požáru aby se zajistilo, že se akumulátor znovu nerozhoří. To nemůže být práce hasičů,“ řekl Bachmeier. Místo toho hasiči požadují po výrobcích aby v případě požáru poslali k vozidlu specialisty podobně, jak je běžné v chemickém průmyslu, a posléze vozidlo přepravili na bezpeční místo.