hattrick pro nošovice | Aktuality | autoweek.cz

Hattrick pro Nošovice

Hattrick pro Nošovice

01.12.2017 | | Aktuality

Automobilka HMMC (Hyundai Motor Manufacturing Czech) v Nošovicích zkompletovala hattrick pro nejkvalitnější firmu v republice v nejvyšší kategorii Excelence.
Nošovická automobilka Hyundai se znovu stala vítězem Národní ceny kvality v nejvyšší kategorii Excelence. Jako první česká firma tak završila svůj hattrick, když v silné konkurenci obhájila svá vítězství z let 2011 a 2014. Trofej pro excelentní společnost převzali ve Španělském sále Pražského hradu za účasti nejvyšších představitelů České republiky zástupci automobilky.
 
„Jsme nadšeni, že naše společnost obhájila takto prestižní ocenění předávané vládou České republiky. Pochopitelně ale takový výsledek není zadarmo. Ani po zisku druhého ocenění Excelence v roce 2014 jsme nepolevili a pokračovali jsme s neustálým rozvojem zaměstnanců, vylepšováním výrobků i samotného fungování společnosti a nastavených procesů. Nejvyšší cena Excelence, které si nesmírně vážíme, je potvrzením naší kvalitní a vytrvalé práce,“ uvedl generální ředitel Hyundai Motor Manufacturing Czech Dong Hwan Yang.
 
Společnost HMMC trvale pracuje na rozvoji ve všech odvětvích. Na poli výrobních procesů je jedním z hlavních indikátorů kvality výroby parametr First Time Through (FTT), který ukazuje procentuální počet vyrobených aut, nepotřebujících žádnou dodatečnou korekci nebo opravu.
 
„Za posledních 5 let se díky větší míře kontroly kvality přímo u dodavatelů dílů, efektivnějšímu řízení lidských zdrojů a zlepšení procesů podařilo zvýšit ukazatel FTT na hodnotu 97,5 a míříme ještě výše,“ dodal vedoucí divize kvality Iksoo Shin.
 
„Zvyšování kvality výroby je také dáno značnými investicemi do rozvoje výrobních technologií a procesů. Jen v roce 2016 vynaložila HMMC v této oblasti více než 28 000 000 Kč. Výsledkem všech aktivit společnosti je kontinuální zvyšování počtu expedovaných vozidel,“ uvedl tiskový mluvčí HMMC Petr Vaněk.
 
Jednou z hlavních složek úspěchu je profesní rozvoj zaměstnanců automobilky, kteří mají široké možnosti interního vzdělávání. HMMC pravidelně vysílá své zaměstnance na vzdělávací kurzy do Koreje, v minulém roce takto mohlo vycestovat 268 zaměstnanců, tedy téměř 10 %. Klíčovou prioritou je pro HMMC naplňování konceptu udržitelného rozvoje a šetrného přístupu ke zdrojům energie. Neméně důležitou je pak podpora ochrany životního prostředí v Moravskoslezském kraji. Od roku 2014 automobilka podpořila 52 projektů na ochranu ovzduší a životního prostředí částkou téměř 5 milionů Kč.
 
Národní cena kvality je každoročně předávána Ministerstvem průmyslu a obchodu na základě vládní strategie Národní politiky kvality. Program je založen na důsledném a objektivním ověřování efektivnosti a jakosti všech činností organizace. Národní ceny kvality České republiky vychází z evropského modelu EFQM, který je rozšířen v mnoha zemích Evropy. V rámci těchto cen se vyhlašuje několik kategorií v podnikatelském i veřejném sektoru. Nejvyšším kategorií je kategorie Excelence. Vítěz toto ocenění získává na další tři roky.