hmmc zvyšuje mzdy | Aktuality | autoweek.cz

HMMC zvyšuje mzdy

HMMC zvyšuje mzdy

28.03.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Dohoda mezi odboráři a vedením společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) ukazuje, jak se vyostřuje boj o kvalitní zaměstnance na trhu práce v České republice. Mzdy v závodě HMMC se celkově zvýší v průměru o 12 %, a to s platností od 1. března letošního roku.
Představitelé společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) a obou odborových organizací podepsali kolektivní smlouva pro dvouleté období 2017 – 2018. Základní mzdy se v závodě HMMC letošním roce zvýší od 1. března o 4,56 % a v roce 2018 s platností od 1. ledna o 4,66 %. Proporčně se navýší i všechny bonusy a příplatky, odvozené od základní mzdy, takže celkové navýšení dosáhne 12 %. U dělnické pozice Operátor 2, která je v závodě HMMC nejčastější, bude po následující dva roky toto navýšení činit v průměru 2655 Kč měsíčně.
 
Úspěch odborářů v sedmikolovém vyjednávání ukazuje, že zaměstnavatelé v České republice jsou nuceni reagovat na klesající šanci nahradit odcházející pracovníky novými, zejména v případě kvalitních zaměstnanců v technických profesích pokud si chtějí uchovat vysokou úroveň kvality výroby a produktivity.
 
Dongwoo Choi, prezident společnosti HMMC, komentoval výsledek kolektivního jednání takto: „Vysoké pracovní nasazení, flexibilita našich zaměstnanců a kvalita jejich práce přispěly v loňském roce k nejlepším výsledkům společnosti HMMC za celou její historii. Úspěch našich vozidel na světových trzích není samozřejmostí – je to výsledek enormního úsilí týmu HMMC, našich zaměstnanců, protože právě na nich stojí prosperita a dlouhodobý rozvoj naší společnosti. Toto zvýšení mezd jim tedy právem náleží.“